Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2014, 11:30

autor: Góral

Darkwood - polski horror ukaże się 24 lipca w Steam Early Access. Obejrzyj nowy zwiastun

Darkwood, ciekawie zapowiadający się survival horror od polskiego studia Acid Wizard, ukaże się w ramach Steam Early Access 24 lipca - poinformował deweloper. Przy okazji opublikowano nowy interaktywny zwiastun z rozgrywką.

Polskie studio Acid Wizard udostępniło nowy, interaktywny zwiastun horroru Darkwood. Jednocześnie poinformowano, że produkcja ukaże się w ramach Steam Early Access 24 lipca. Wczesna wersja gry pozwoli pobawić się w pierwszym rozdziale, w którym zaimplementowany zostanie szereg elementów. Na karcie produkcji w sklepie firmy Valve wymieniono m.in. cykl dobowy, kilka umiejętności, parę rodzajów przeciwników, możliwość dokonywania wyborów, z którymi wiązać mają się różne konsekwencje. Nie zabraknie także broni (białe i dystansowe), pułapek, jednego typu barykady, postaci NPC, dla których wykonamy pewne zadania oraz z nimi pohandlujemy, a także rozmaitych sekretów czekających na odkrycie. Rzecz jasna to dopiero początek, gdyż Darkwood będzie stale rozwijane do dnia premiery pełnej wersji. W związku z tym, najbliższe plany studia Acid Wizard zakładają dokończenie pierwszego rozdziału produkcji, dodanie kolejnych przedmiotów, wrogów, pułapek, barykad, wdrożenie sporej ilość poprawek, usprawnień w systemie oświetlenia oraz zoptymalizowanie produkcji.

W Darkwood nie zabraknie niecodziennych postaci. - Darkwood - polski horror ukaże się 24 lipca w Steam Early Access. Obejrzyj nowy zwiastun - wiadomość - 2014-07-18
W Darkwood nie zabraknie niecodziennych postaci.
Darkwood w skrócie:
  • Gatunek: survival horror
  • Deweloper: Acid Wizard Studio
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Premiera: wczesna wersja ukaże się w Steam Early Access 24 lipca

Po obejrzeniu najnowszego materiału wideo, możemy być pewni, że Darkwood z pewnością nie będzie nudną grą. Tytuł już teraz może się pochwalić niezłym klimatem, a po wprowadzeniu kolejnych usprawnień i, miejmy nadzieję, skorzystaniu ze wskazówek, które przekazywać będą przyszli klienci, może wyjść z tego naprawdę porządna, niezależna produkcja dla fanów tego typu projektów.

Darkwood, jak wiemy od ponad roku, będzie survival horrorem, którego akcja rozgrywać ma się na terytorium państw bloku wschodniego. Gracze wcielą się w osobę, która stara się przetrwać w niegościnnym miejscu. Rozgrywka podzielona zostanie na dwa etapy. W pierwszym będziemy zbierać w ciągu dnia surowce w generowanym losowo lesie. Posłużą one do bronienia się w nocy przed przeciwnikami. Dodatkową atrakcją ma być powolne szaleństwo ogarniające głównego bohatera, przez co z biegiem czasu granice pomiędzy fikcją a rzeczywistością zaczną się zacierać.

Jak podkreślają twórcy, tytuł połączy w jedno gatunki RPG, survival horror oraz roguelike i przeznaczony ma być do bardziej wymagającego odbiorcy, ze względu na wysoki poziom trudności. Nie wiemy jeszcze, kiedy nastąpi premiera pełnej wersji projektu. Pierwotnie planowano ją na bieżący rok, ale skoro deweloperzy dopiero zamierzają ukończyć pierwszy rozdział, to można podejrzewać, że prace się trochę przedłużą.