Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 lipca 2014, 11:27

autor: Jiker

Lionheart Tactics – taktyczna gra RPG zadebiutowała na Androidzie

Lionheart Tactics – zaskakująco dobra, taktyczna gra RPG na urządzenia mobilne – doczekała się wreszcie konwersji na smartfony i tablety z systemem Android. Produkcja studia Emerald City została udostępniona w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Jeśli jesteście posiadaczami urządzenia z systemem Android i od czterech miesięcy zazdrościcie posiadaczom sprzętu firmy Apple taktycznej gry RPG Lionheart Tactics, to w końcu możecie odetchnąć z ulgą. Wysoko oceniana produkcja studia Emerald City została wreszcie udostępniona na platformie Google Play. Podobnie jak edycja na iOS, Lionheart Tactics na Androida korzysta z modelu darmowego z opcjonalnymi mikropłatnościami i współpracuje z wieloma urządzeniami dostępnymi na rynku (wymaga Androida w wersji co najmniej 2.3).

W Lionheart Tactics gracz przejmuje kontrolę nad drużyną śmiałków i stawia czoła potężnej armii ciemności. Rozgrywka toczy się w magicznym świecie fantasy, który niegdyś miała już okazję być areną podobnych zmagań. Jako że historia lubi się powtarzać, po upływie tysiąca lat odrodzone siły zła przepuszczają kolejny atak – w ich mniemaniu ostateczny.

Rozgrywka w Lionheart Tactics skupia się na uczestniczeniu w taktycznych bitwach, przez co przywodzi na myśl takie konsolowe hity jak Final Fantasy Tactics czy Disgaea. Walki – w sumie gracz bierze udział w ponad 200 starciach – toczą się na około pięćdziesięciu arenach, rozsianych po całej krainie (m.in. w górzystym Midland i zasypanych śniegiem Splinterpeaks). Do rywalizacji z armią ciemności, składającej się z ponad trzydziestu zróżnicowanych jednostek, gracz nie staje w pojedynkę – do jego drużyny co i rusz dołączają nowi herosi, reprezentujący trzy rasy i szesnaście klas.

Każdy bohater dysponuje unikalnymi zdolnościami, przypisanymi do rasy i klasy. Herosi nie są jednak ukształtowani od A do Z – w miarę czynienia postępów i zdobywania kolejnych punktów doświadczenia, gracz odblokowuje nowe umiejętności, rozwijając kontrolowane postacie i czyniąc je potężniejszymi. Poza tym podczas wojaży pozyskuje lepszy ekwipunek, w tym oczywiście broń, co nie pozostaje bez wpływu na statystyki. Ulepszanie postaci jest niezwykle istotne, ponieważ z każdą walką przeciwnicy stają się coraz trudniejsi do pokonania.

Co ciekawe, w grze znalazł się również sieciowy tryb rozgrywki wieloosobowej. Umożliwia on toczenie walk z graczami z całego świata. Elementem zachęcającym do korzystania z tej opcji zabawy jest globalny ranking, prezentujący najlepszych strategów w uniwersum Lionheart Tactics. Nie sposób też nie wspomnieć o wyjątkowo ładnej, trójwymiarowej szacie graficznej. Wszystko to składa się na kawał naprawdę dobrego taktycznego RPG-a.