Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2014, 14:25

autor: Renox

Aliens, Trolls & Dragons – nowa przygodowa gra akcji animatora Wiedźmina 3

Od pewnego czasu były pracownik studia CD Projekt RED – Jakub Kisiel – pracuje nad niezależną przygodową grą akcji z perspektywy trzeciej osoby, zatytułowaną Aliens, Trolls & Dragons. Kilka dni temu upubliczniony został 12-minutowy gameplay z wczesnej wersji wspomnianej produkcji, dzięki któremu możemy ją w końcu zobaczyć w akcji. Co ciekawe, tytuł obsłuży okulary wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift.

Aliens, Trolls & Dragons stanowić będzie połącznie wielu różnorodnych pomysłów. - Aliens, Trolls & Dragons – nowa przygodowa gra akcji animatora Wiedźmina 3  - wiadomość - 2014-07-14
Aliens, Trolls & Dragons stanowić będzie połącznie wielu różnorodnych pomysłów.

Aliens, Trolls & Dragons to niezależny projekt studia Kubold założonego przez Jakuba Kisiela, animatora 3D, byłego pracownika People Can Fly (obecnie Epic Games Poland) oraz CD Projekt RED. Polak miał okazję nabrać doświadczenia, dzięki pracy nad takimi hitami jak: Bulletstorm, Gears of War: Judgment czy Wiedźmin 3: Dziki Gon. Omawiana produkcja stanowi połączenie przygodowej gry akcji z elementami RPG i pozwoli na obserwowanie rozgrywki z perspektywy trzeciej osoby. Autorzy z uwagi na oszczędności planują podzielić ją na kilka stosunkowo krótkich epizodów (mniej więcej do dwóch godzin rozgrywki), z których pierwszy ukaże się jeszcze tej jesieni. Tytuł tworzony jest przede wszystkim z myślą o okularach VR Oculus Rift i wydany zostanie w wersji na PC oraz Mac. Naturalnie będziemy mogli się bawić również przy wykorzystaniu standardowych monitorów przy naszych komputerach.

W skrócie o Aliens, Trolls & Dragons:
  • Premiera: listopad 2014 (pierwszy epizod)
  • Platformy docelowe: PC, Mac
  • Gatunek: przygodowa gra akcji, TPP, science fiction
  • Producent: Kubold

Kilka dni temu Kisiel upublicznił 12-minutowy fragment rozgrywki z wczesnej wersji gry – pierwszy film pozwala na obejrzenie gameplayu w standardowej formie, zaś drugi prezentuje rozgrywkę z wykorzystaniem okularów wirtualnej rzeczywistości. Dzięki umieszczonym poniżej materiałom wideo, możemy obejrzeć omawianą grę w akcji i spojrzeć w końcu na rozgrywkę, która niewątpliwie może się spodobać, chociaż wymaga jeszcze sporej ilości szlifów. Warto wspomnieć, że za oprawę wizualną odpowiedzialny jest silnik Unity.

Akcja Aliens, Trolls & Dragons rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, kiedy to rozwój technologii pozwolił ludzkości na przemierzanie kosmosu w poszukiwaniu śladów pozaziemskiej inteligencji. Główny bohater, szef służby ochrony, trafia na planetę, której mieszkańcy stoją na podobnym stopniu rozwoju, jak nasza cywilizacja w okresie średniowiecza. Statek z ziemską ekspedycją rozbija się jednak z nieznanych nikomu powodów. Wrak zostaje splądrowany, a nasza ekipa uwięziona. Celem rozgrywki będzie ustalenie powodów katastrofy pojazdu, poznanie losów pozostałych członków ekspedycji oraz znalezienie sposobu na wydostanie się ze wspomnianej planety.

W grze znaleźć mamy takie smaczki, jak system walki mieczem bazujący na wyczuciu czasu i refleksie, system włamywania się, jak również… strzelania z broni palnej. Autorzy obiecują, że w trakcie rozgrywki będzie okazja, aby skonfrontować średniowieczną broń przeciwników z naszymi futurystycznymi gadżetami. John Knap, bo tak nazywa się nasz protagonista, ma być wyposażony w wiele przydatnych urządzeń, jak paralizator czy małe, zdalnie sterowane drony, które pozwolą mu przetrwać starcie z obcymi.

Podoba się Wam mieszanka tak wielu różnorodnych koncepcji?