Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Licomp Empik Multimedia Press Release 15 lipca 2014, 07:23

The Banner Saga Edycja Kolekcjonerska niebawem w sprzedaży

Długo oczekiwana przez graczy gra RPG - The Banner Saga, już niebawem w polskich sklepach.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Na 31 lipca 2014 planowana jest premiera gry RPG z elementami strategii turowej – The Banner Saga Edycja Kolekcjonerska. Gra wydana zostanie w polskiej wersji językowej w rewelacyjnie niskiej cenie 59,99 zł.

The Banner Saga pojawi się w sklepach w wersji edycji kolekcjonerskiej, zawierającej:

  1. oficjalną ścieżkę dźwiękową z gry w plikach mp3
  2. postać Tryggvi (włócznik)
  3. naszyjnik Tryggvi zapewniający 10% szansy na zadanie podwójnych obrażeń podczas walki
The Banner Saga Edycja Kolekcjonerska niebawem w sprzedaży - ilustracja #1

The Banner Saga to gra RPG inspirowana legendami Wikingów. Ręcznie malowane pejzaże przedstawiają świat zawieszony w wieczystym półmroku. Miasta i osady zaczynają pogrążać się w chaosie. Bohaterowie porzucają swe domostwa i przemierzają krainę, zbierając towarzyszy broni by odbyć wielką bitwę przeciwko nowej, tajemniczej sile.

Wszystkie decyzje okupione są konsekwencjami. Gracze muszą podejmować strategiczne decyzje podczas rozbudowanych dialogów z potencjalnymi sprzymierzeńcami. Walki prowadzone są w systemie turowym. The Banner Saga to graficzne dzieło sztuki, ciekawa fabuła i rozbudowana strategia stworzona z myślą o graczach pragnących ponownie poczuć zew klasycznej przygody pomieszanej z odrobiną taktyki.

Cechy gry:

  1. Wybór gracza ma wpływ na narrację. Każda decyzja jaką podejmiesz podczas podróży, dialog czy bitwa mają wpływ na to jak potoczy się historia.
  2. Ponad 25 postaci z 2 różnych ras – ludzi i Varlów (giganci z rogatymi hełmami). Wyrusz na wyprawę z różnymi postaciami z 7 różnych klas, każda z unikalnymi umiejętnościami i możliwością ulepszenia tak, by pasowały do twojego stylu gry.
  3. Strategiczne bitwy z konsekwencjami. Zwycięstwa, porażki czy nawet utrata postaci zależy od tego kogo wybierzesz na bitwę i jaką taktykę zastosujesz podczas walki.
  4. Wyprawa to połowa bitwy. Podczas gdy przemierzasz zmrożone połacie ziemi, rozbudowujesz i zarządzasz całą karawaną. Od tego czy przetrwacie, zależy przyszłość całej cywilizacji.
  5. Wielka saga Wikingów odwzorowana w 2D. Pełne szczegółów, ręcznie przygotowane sekwencje walki i animacje, ścieżka dźwiękowa stworzona przez zdobywcę nagrody Grammy – Austina Wintory’a przeniosą graczy w fantastyczny świat zbudowany na kanwie nordyckiej mitologii.
  6. Rozszerzone walki w trybie multiplayer. Rozwiń swoje umiejętności walki w darmowej grze multiplayer „Factions”. Podczas rozgrywki w trybie dla pojedynczego gracza odblokujesz dostęp do nowych postaci w trybie multiplayer.