Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2015, 12:45

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 maja 2015 r.)

Dobiegający końca tydzień zdominowała gra Wiedźmin 3: Dziki Gon i zostaliśmy wręcz zalani nowymi materiałami oraz informacjami jej dotyczącymi. Ponadto poznaliśmy wyniki sprzedaży pism branżowych, obejrzeliśmy świeży zwiastun obiecującego polskiego horroru oraz dowiedzieliśmy się, jakie produkcje trafią do jednej z tanich serii.

Ten tydzień należał do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 maja 2015 r.) - wiadomość - 2015-05-17
Ten tydzień należał do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w tym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Dying Light: The Bozak Horde

Studio Techland poinformowało, że rozszerzenie The Bozak Horde do gry Dying Light ukaże się 26 maja.

Dodatek pozwoli na zabawę w nowym trybie, będącym wariacją na temat klasycznej Hordy, w którym wykonywać będziemy rozmaite zadania tytułowego psychopaty Bozaka. Ponadto otrzymamy nową broń w postaci kompozytowego łuku myśliwskiego. DLC sprzedawane będzie za 24,99 zł, ale wejdzie też w skład przepustki sezonowej.

Tanie serie

Dobra Gra

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 maja 2015 r.) - ilustracja #2

Firma Techland ogłosiła, że 20 maja do wydawanej przez nią serii Dobra Gra dołączą trzy nowe produkcje:

  1. Aarkash: Legacy
  2. Albedo
  3. Meridian: New World

Wszystkie trzy dostępne będą w cenie 19,90 złotych.

Pozostałe wieści

Kholat – nowy zwiastun

Polskie studio IMGN.pro wypuściło nowy zwiastun horroru Kholat. Filmik trwa ponad dwie minuty i pokazuje lokacje, jakie przyjdzie nam zwiedzić podczas przygody.

Przypomnijmy, że gra zadebiutuje 10 czerwca na PC.

Warsaw Games Week – w październiku ruszą duże polskie targi gier

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 maja 2015 r.) - ilustracja #3

Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPiDOR) ogłosiło zamiar zorganizowania w październiku cyklu wydarzeń o nazwie Warsaw Games Week. W zamyśle mają to być duże targi gier, na których prezentowane będą najświeższe produkcje, a gracze będą mogli zapoznać się z nowościami, spróbować swoich sił w turniejach oraz spotkać się na żywo z deweloperami, e-sportowymi mistrzami i popularnymi youtuberami.

Impreza odbędzie się w weekend 23-25 października 2015 roku, a na oficjalnej stronie można już zaklepywać wejściówki. Na targach pojawią się m.in. reprezentanci Cenegi oraz rodzimych oddziałów Microsoftu, Sony Computer Entertainment i Ubisoftu.

Sprzedaż czasopism branżowych w lutym 2015 r. CD-Action liderem, tylko Komputer Świat na plusie

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 maja 2015 r.) - ilustracja #4

Związek Kontroli Dystrybucji Prasy (ZKDP) opublikował raport podsumowujący sprzedaży czasopism branżowych w lutym 2015 roku. Na pozycji lidera niezmiennie utrzymuje się CD-Action, chociaż jednocześnie zaliczyło spadek o 5% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Jedynym magazynem, który zwiększył sprzedaż jest Komputer Świat. Natomiast największy spadek – o ponad 20% – zanotował Chip.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Do premiery Wiedźmin 3: Dziki Gon pozostały już tylko dwa dni, więc nic dziwnego, że w tym tygodniu zostaliśmy wręcz zalani nowymi materiałami z tej produkcji.

Mogliśmy więc m.in. obejrzeć porównania video pokazujące różnice między wersjami na PlayStation 4 i PC oraz filmik zestawiające najniższe i najwyższe ustawienia wydania komputerowego. Jednocześnie autorzy zapewnili, że tekstury wykorzystywane w premierowej wersji gry, to dokładnie te same assety, które mogliśmy zobaczyć na filmikach w 2013 roku. Wrażenie, że jakość grafiki uległa pogorszeniu ma wynikać z usunięcia filtru wyostrzającego, rzekomo męczącego wzrok przy dłuższych sesjach z grą. Jednocześnie gracze pecetowi otrzymają możliwość jego przywrócenia za pomocą zestawu narzędzi REDKit, które ukażą w jakiś czas po premierze.

Ukazał się także zwiastun premierowy. Filmik trwa niespełna cztery minuty i możemy na nim zobaczyć Geralta toczącego walkę z kobiecym wampirem. Warto także zainteresować się prawie sześciominutowym zapisem rozgrywki z wydania na Xboksa One.

Ponadto dowiedzieliśmy się, że na tydzień przed premierą, produkcji udało się przekroczyć magiczny próg miliona pre-orderów. Kolejne informacje dotyczyły zmian, jakie wprowadzi pierwszy zaplanowany patch. Będą to w większości poprawki błędów i problemów, jakie znaleziono już po tym, jak gra osiągnęła status złoty i została wysłana do tłoczni.

Przypomnijmy, że gra trafi do sprzedaży 19 maja w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Najbardziej niecierpliwych powinna zainteresować wiadomość, ze firma CDP.pl zorganizuje w poniedziałek 18 maja nocne premiery w wybranych sklepach sieci Saturn Planet i Media Markt.

Na koniec polecamy zapoznanie się z recenzją gry opublikowaną na naszym serwisie:

  1. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PS4 – genialny RPG, który potrzebuje dopracowania

Ciekawe linki