Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 maja 2015, 12:43

autor: Adrian Werner

Horizon Chase - nadjeżdża gra zainspirowana 16-bitowymi seriami Lotus i Top Gear

Studio Aquiris Game Studio pracuje nad mobilną grą wyścigową Horizon Chase, zainspirowaną 16-bitowymi przedstawicielami tego gatunku. Muzykę do projektu skomponuje autor soundtracków do serii Lotus Turbo Challenge, Supercars i Top Gear.

Stylistyka retro jest na rynku mobilnym niezwykle popularna. Niezliczona ilość deweloperów tworzy pełne dużych pikseli produkcje, zainspirowane grami z 8 i 16 bitowych konsol. Ten trend zaowocował masą platformówek, RPG-ów i strzelanek. Rzadko kiedy jednak trafiają się gry wyścigowe tego typu, co wydaje się o tyle dziwne, że historia branży pełna jest starych klasyków typu Outrun czy Lotus, które do dzisiaj wspominane są z nostalgią. Ktoś wreszcie zauważył, że niszę tę warto byłoby zagospodarować. Zespołem tym jest Aquiris Game Studio, które zapowiedziało projekt Horizon Chase.

Produkcja odwołuje się do klasycznych 16-bitowych gier wyścigowych, tych, które oferowały jedynie dwuwymiarową oprawę graficzną, ale za pomocą sprytnych sztuczek tworzyły wrażenie trójwymiaru. Akcję obserwować będziemy z kamery umieszczonej za samochodem, a naszym zadaniem będzie oczywiście pokonywanie tras w jak najkrótszym czasie.

Do wyboru ma być kilka aut o różnych osiągach. Podczas zabawy będziemy rywalizowali na trasach zlokalizowanych m.in. na pustyniach, obrzeżach miast, czy autostradach biegnących przez zielone łąki. Model jazdy ma być stuprocentowo zręcznościowy i zawody rozgrywane będą w bardzo szybkim tempie.

Horizon Chase zachwyca wykonaniem. Autorzy wzięli sposób zachowania kamery i budowy tras z dwuwymiarowych gier wyścigowych wydawanych na 16-bitowe konsole i komputery, ale jednocześnie wszystkie elementy, zarówno samochody, jak i trasy, wykonane zostały w 3D, w formie lekko kanciastych modeli, pokrytych prostymi teksturami. Tworzy to bardzo ciekawy efekt, który z jednej strony wygląda nowocześnie, ale także odwołuje się to starej stylistyki. Równie dobrze zapowiada się strona dźwiękowa. Za muzykę odpowiada bowiem szkocki kompozytor Barry Leitch, czyli człowiek, który stworzył soundtracki do takich klasycznych wyścigowych serii jak Lotus Turbo Challenge, Top Gear czy Supercars.

Horion Chase będzie grą premium, a więc pozbawioną mikropłatności. Produkcja zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.