Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2015, 15:45

autor: Draug

Warsaw Games Week – w październiku ruszą duże polskie targi gier

Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPiDOR) rusza z organizacją Warsaw Games Week – corocznych dużych targów gier, inspirowanych imprezami takimi jak gamescom. Pierwsza edycja odbędzie się w dniach 23-25 października 2015 roku w warszawskiej Hali Expo XXI.

Wygląda na to, że do miast takich jak Kraków, Poznań czy Katowice wkrótce dołączy Warszawa jako ważne miejsce na mapie polskich imprez growych. Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPiDOR) zamierza w październiku wystartować z cyklem wydarzeń o nazwie Warsaw Games Week. W zamyśle będą to duże targi gier, na których największe firmy zaprezentują swoje najświeższe produkcje, a gracze będą mogli nie tylko zapoznać się z nowościami, ale także spróbować swoich sił w turniejach, przetestować różnego rodzaju sprzęt, jak również spotkać się na żywo z branżowymi sławami – deweloperami, e-sportowymi mistrzami i popularnymi youtuberami. Choć program Warsaw Games Week 2015 jest jeszcze w budowie, dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że udział w imprezie zadeklarowali już najwięksi polscy wydawcy gier.

Czyżby szykował się polski odpowiednik gamescomu?
Czyżby szykował się polski odpowiednik gamescomu?

Pierwsza edycja WGW będzie miała miejsce w warszawskiej Hali Expo XXI (mówimy o tym samym miejscu, w którym rozegrano niedawne mistrzostwa świata w World of Tanks). Targi odbędą się w weekend 23-25 października 2015 roku, przy czym pierwszy dzień będzie zarezerwowany dla posiadaczy limitowanych biletów VIP. A skoro o tym mowa, na stronie imprezy można już zaklepywać wejściówki – uczestnictwo w sobotę i niedzielę kosztuje łącznie 60 zł. Jeśli jednak ktoś chce uniknąć zgiełku i nacieszyć się atrakcjami w komfortowych warunkach, może zdecydować się na wspomniany bilet VIP za 120 zł, upoważniający do wejścia na teren targów w piątek.

Warsaw Games Week – w październiku ruszą duże polskie targi gier - ilustracja #2Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego powstało w 2008 roku. Do jego celów należy m.in. popularyzacja zasad i prawa związanego z użytkowaniem gier (głównie poprzez akcje społeczne, takie jak Graj Bezpiecznie czy Patrz w co gram), zbieranie danych o graczach i rynku w Polsce oraz reprezentowanie interesów deweloperów i wydawców w kraju i za granicą. Więcej informacju na temat SPiDOR-u znajdziecie na stronie internetowej organizacji.