Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 lipca 2017, 10:17

Podsumowanie imprezy GRYOffline 2017

W ubiegłą sobotę w krakowskim klubie Forty Kleparz odbyła się impreza GRYOffline, na której - oprócz spotkania się z redaktorami serwisu GRYOnline.pl i tvgry.pl - mogliście wziąć udział w konkursach i zobaczyć pokazy nadchodzących gier.

Aktualizacja #2: Dodaliśmy film poświęcony konkursowi cosplay na GRYOffline 2017.

Aktualizacja #1: Podsumowanie GRYOffline 2017 zostało uaktualnione o galerię zdjęć.

W sobotę 8 lipca w krakowskim klubie Forty Kleparz odbyła się kolejna edycja imprezy GRYOffline, na której czytelnicy serwisu GRYOnLine.pl i widzowie tvgry.pl mogli zobaczyć prezentacje nowych tytułów, wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami oraz spotkać się z redaktorami. Stawiliście się licznie, za co serdecznie Wam dziękujemy. Mamy nadzieję, że bawiliście się równie dobrze jak my, i że zobaczymy się także w przyszłym roku. Z kolei dla tych, którzy nie mogli się pojawić, przedstawiamy krótkie podsumowanie tego, co działo się w sobotnie popołudnie – a nuż zechcecie przybyć na GRYOffline 2018?

Arasz i Gambrinus zamęczali ochotników pytaniami na temat gier RPG, serii Wiedźmin i ogólnej wiedzy o interaktywnej rozrywce. - Podsumowanie imprezy GRYOffline 2017 - wiadomość - 2017-07-14
Arasz i Gambrinus zamęczali ochotników pytaniami na temat gier RPG, serii Wiedźmin i ogólnej wiedzy o interaktywnej rozrywce.

Dla tych, którym zachciało się rywalizacji, przygotowaliśmy turnieje oraz konkursy z nagrodami. Nasi czytelnicy mieli okazję zmierzyć się w dwóch grach: bijatyce Injustice 2 oraz wyścigowej Forzy Horizon 3. Jeśli zaś woleli się pochwalić swoją wiedzą na temat interaktywnej rozrywki, przygotowaliśmy drużynowe quizy na temat trylogii Wiedźmin, gatunku klasycznych RPG-ów oraz ogólnej wiedzy dotyczącej tego medium. Wśród nagród znalazły się figurki, pełne wersje gier, koszulki, abonamenty VIP oraz wiele innych, było więc o co walczyć.

Do dyspozycji czytelników oddaliśmy konsole z jedną z najlepszych wyścigówek ubiegłego roku oraz świetnie ocenianą bijatyką. - Podsumowanie imprezy GRYOffline 2017 - wiadomość - 2017-07-14
Do dyspozycji czytelników oddaliśmy konsole z jedną z najlepszych wyścigówek ubiegłego roku oraz świetnie ocenianą bijatyką.

Dla tych z Was, którzy wzięli z nami udział w tegorocznej odsłonie GRYOffline, przygotowaliśmy mały podarunek – wszystkie osoby, które pojawiły się na imprezie, otrzymają 7-dniowy abonament Premium lub tygodniowe przedłużenie posiadanego abonamentu.

Sporą popularnością cieszyły się również pokazy nowych produkcji od dwóch polskich zespołów, 11bit Studios oraz Destructive Creations. Ten pierwszy, dobrze znany rodzimym graczom, zaprezentował Frostpunk – tytuł, w której zarządzamy miastem podczas wyniszczającej epoki lodowcowej. Drugi po głośnym Hatred oraz IS Defense wziął na warsztat zdecydowanie mniej kontrowersyjną tematykę: Ancestors to brutalny RTS osadzony w średniowiecznych realiach. Podczas obu pokazów twórcy opowiedzieli wyczerpująco o nadchodzących produkcjach i skłonili część oglądających do przyszłego zakupu. Wielu graczy przyciągnęła także strefa produkcji niezależnych (gdzie mogliście sprawdzić w akcji We. the Revolution, Ruinera czy Gold Rush: The Game), a prawdziwym hitem okazały się stoiska ze sprzętem retro, udostępnione przez organizację Dawne Komputery i Gry.

W strefie retro pojawił się sprzęt starszy niż spora część uczestników tegorocznego GRYOffline. - Podsumowanie imprezy GRYOffline 2017 - wiadomość - 2017-07-14
W strefie retro pojawił się sprzęt starszy niż spora część uczestników tegorocznego GRYOffline.

Jednym z najważniejszych punktów programu był również konkurs cosplayu – drugi w historii imprezy GRYOffline. Zdominowane przez płeć piękną zawody były bardzo wyrównane, ostatecznie jednak zwyciężyła Gabriela „Blink” Woźniak, która wcieliła się w postać męską – Eskela z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Drugie miejsce przypadło Marcelinie „Purin” Konsek w imponującym stroju Sindragosy z World of Warcraft, zaś ostatni stopień podium osiągnęła Izabela „Lorien” Dachowska, która przywdziała kostium androida YoRHa No. 9 Type S z NieR: Automata – tym bardziej imponujący, że autorka zdołała go stworzyć w zaledwie dwa tygodnie.

Rywalizacja na konkursie cosplayerów była zacięta, ale wspólnego selfie zabraknąć nie mogło. - Podsumowanie imprezy GRYOffline 2017 - wiadomość - 2017-07-14
Rywalizacja na konkursie cosplayerów była zacięta, ale wspólnego selfie zabraknąć nie mogło.

Tegoroczne GRYOffline z pewnością możemy więc uznać za udane. Serdecznie dziękujemy naszym partnerom oraz sponsorom nagród, firmom: 11bit Studios, CD Projekt RED, Electronic Arts, Cenega, Techland, Destructive Creations, Good Loot, Sklepowi GRYOnLine.pl, oraz pracownikom klubu Forty Kleparz. No i oczywiście największe podziękowania wędrują do Was, czytelników, za nieustanne wsparcie i przybycie na spotkanie z nami w ubiegłą sobotę. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Podsumowanie imprezy GRYOffline 2017 - ilustracja #5