Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2012, 13:35

autor: Muninn

Podano kolejne informacje o zawartości Assassin’s Creed III

Opublikowano nowe wiadomości na temat fabuły i rozgrywki Assassin’s Creed III. Zawierają, między innymi, informacje na temat motywacji głównego bohatera, warunków pogodowych oraz postaci historycznych, które będzie można napotkać w grze.

Pojawiły się nowe informacje na temat Assassin’s Creed III, dotyczące takich składników produkcji jak osobowość głównego bohatera, realia historyczne czy środowisko i pogoda. Niestety nie jest do końca pewne, czy są to oficjalne wiadomości, wypuszczone przez firmę Ubisoft (wydawcę gry), czy kolejny przeciek. Oprócz tego prezentujemy kilka nowych obrazków, zaczerpniętych z najnowszej części serii Assassin’s Creed.

Podano kolejne informacje o zawartości Assassin’s Creed III - ilustracja #1
Źródło: gremiodelassombras.com

Narracja, fabuła i rozgrywka

Ujawniono, że główną motywacją indiańskiego wojownika Connora (postaci, w którą przyjdzie nam się wcielić), popychającą go do walki, jest obrona pobratymców przed czyhającymi na nich zagrożeniami. Dążyć będzie także do wytworzenia dla swojego ludu odpowiedniego miejsca w nowej, zmienionej przez kolonistów Ameryce Północnej. Historia Connora zostanie przedstawiona na przestrzeni 35 lat jego życia.

Podano kolejne informacje o zawartości Assassin’s Creed III - ilustracja #2
Źródło: gremiodelassombras.com

Nowe informacje dotyczą także wrogów, których spotkamy na swojej drodze. W grze przyjdzie nam walczyć nie tylko z noszącymi charakterystyczne szkarłatne mundury brytyjskimi „czerwonymi kurtkami”, ale również ze zwinnymi Indianami oraz twardymi, krzepkimi Szkotami. Oprócz standardowej broni nasi wrogowie będą – podobnie jak główny bohater AC 3 – wyposażeni w topory.

Podano kolejne informacje o zawartości Assassin’s Creed III - ilustracja #3
Źródło: gremiodelassombras.com

Pojawiły się wieści na temat nowego uzbrojenia głównego bohatera gry. Connor zostanie wyposażony w inspirowaną chińskimi sztukami walki włócznię (z przywiązaną do niej długą liną), za pomocą której będzie mógł w dość makabryczny sposób przebijać swoich przeciwników. Oprócz tego twórcy przewidują możliwość przydzielenia każdej z dostępnych broni do lewej lub prawej ręki. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo i szybko zmienimy broń, którą aktualnie używamy, na tą znajdującą się w drugiej dłoni, używając w tym celu odpowiedniego klawisza.

Pojawiła się także informacja na temat nowej umiejętności, dzięki której Connor będzie mógł łatwiej likwidować wrogów. Zasady jego działania nie są jeszcze do końca wyjaśnione, ale prawdopodobnie będzie polegać na ukrywaniu się w krzewach (prawdopodobnie ten mechanizm będzie działać w podobny sposób co wskakiwanie do wozów z sianem w Assassin’s Creed II) i poruszaniu się pod listowiem w kierunku celu. Dzięki temu nasz Asasyn bez żadnego problemu będzie mógł wyeliminować z akcji zaskoczonego, nie spodziewającego się ataku przeciwnika.

O lokacjach i postaciach

Wiemy już, że świat gry będziemy mogli obserwować zarówno w ciągu trwania zimowej, jak i letniej aury. Jednakże dzisiaj w Internecie znalazły się nowe wiadomości na temat zmiennych warunków pogodowych. Biegać, walczyć i wspinać się będziemy mogli w czasie opadów śniegu, deszczu oraz podczas gęstej mgły. Pojawiła się także informacja, że Boston (jedna z głównych metropolii, którą przyjdzie nam zwiedzić w czasie gry) zostanie odwzorowany i przeniesiony w wirtualny świat w skali 3:1. Ponadto mieszkańcy miast bardziej niż w poprzednich częściach cyklu zostaną upodobnieni do rzeczywistych przechodniów. Zamiast bezmyślnego wałęsania się po mieście będą załatwiać swoje sprawy, pracować w ciągu dnia i kierować się do domów wraz z nastaniem zmroku.

Podano kolejne informacje o zawartości Assassin’s Creed III - ilustracja #4
Źródło: gremiodelassombras.com

W Assassin’s Creed 3 napotkamy na swojej drodze nie tylko Beniamina Franklina i George’a Washingtona, ale także Marie Josepha de La Fayette, francuskiego ochotnika walczącego po stronie zbuntowanych kolonistów, który zasłużył się m.in. przyjęciem kapitulacji Brytyjczyków podczas oblężenia Yorktown. Spodziewać się możemy zresztą obecności nie tylko tych trzech bohaterów Wojny o Niepodległość Stanów Zjednoczonych, ale znacznie większej ich liczby. W stosunku do Assassin’s Creed II liczba postaci historycznych, które napotkamy w czasie gry wzrośnie o 80%.

Gra ukaże się 30 października tego roku, a przeznaczona zostanie na PC, PlayStation 3, Xboksa 360 oraz zapowiadaną na koniec 2012 roku konsolę Wii U.

Podano kolejne informacje o zawartości Assassin’s Creed III - ilustracja #5
Źródło: gremiodelassombras.com
Podano kolejne informacje o zawartości Assassin’s Creed III - ilustracja #6
Źródło: gremiodelassombras.com
Podano kolejne informacje o zawartości Assassin’s Creed III - ilustracja #7
Źródło: gremiodelassombras.com
Podano kolejne informacje o zawartości Assassin’s Creed III - ilustracja #8
Źródło: gremiodelassombras.com
TWOIM ZDANIEM

Jaki typ lokalizacji preferowałbyś w Assassin's Creed III?

Z polskimi napisami.
63,9%
Z polskim dubbingiem.
25,1%
Nie potrzebuję lokalizacji, chcę grać po angielsku.
5,6%
Nie interesuje mnie Assassin's Creed III.
5,4%
Zobacz inne ankiety