Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2011, 10:22

autor: Hed

Plotki o Dead Rising 3 – nowy bohater i wycieczka do słonecznej Kalifornii

W sieci pojawiły się plotki na temat gry Dead Rising 3. Podobno wcielimy się w niej w nowego bohatera i wybierzemy do miasta w słonecznej Kalifornii. Capcom nie potwierdził jeszcze tych informacji, ale najwyraźniej szykuje się do zapowiedzi kolejnej odsłony swojej serii o walce z zombie.

Być może poznaliśmy pierwsze informacje o grze Dead Rising 3. Plotki na temat produkcji zostały opublikowane przez serwis Siliconera. Wynika z nich, że w trzeciej odsłonie serii poznamy nowego bohatera i wybierzemy się do słonecznej Kalifornii. Firma Capcom nie skomentowała sprawy, ale najprawdopodobniej zamierza wkrótce ujawnić nowe dzieło o walce z zombie.

W każdej części Dead Rising poznawaliśmy nowego bohatera – do tej pory byli to Frank West i Chuck Greene. Nie inaczej będzie w „trójce”, o ile plotki się potwierdzą. Podobno w grze wcielimy się w mechanika Ricka i zmierzymy z zombie w kalifornijskim mieście Los Perdidos. Rick postanowi naprawić samolot, aby uratować siebie oraz innych ocalałych przed nieumarłymi i bombardowaniem wojska.

Plotki o Dead Rising 3 – nowy bohater i wycieczka do słonecznej Kalifornii - ilustracja #1
Tak podobno wygląda nowy bohater.

W kolejnej części Dead Rising nie mogłoby zabraknąć paru innych elementów. Jeśli wierzyć doniesieniom, w grze pojawi się postać o imieniu Red, która będzie przywódcą grupy niezarejestrowanych ludzi zainfekowanych wirusem, co najwyraźniej jest nawiązaniem do problemu nielegalnych imigrantów w USA. Capcom brał już na warsztat podobne motywy z życia i przejaskrawiał je w swoich grach o zombie.

Siliconera twierdzi też, że w Dead Rising 3 powrócą psychopatyczni bossowie, których znamy między innymi z „dwójki”. Jednym z nich będzie przywódca gangu motocyklowego i posiadacz nietypowej maszyny: Roller Hog, czyli połączenia motocyklu z... walcem napędzanym parą. Seria jest znana z absurdalnych pomysłów, więc jesteśmy w stanie wyobrazić sobie taki obrazek.

Plotki o Dead Rising 3 – nowy bohater i wycieczka do słonecznej Kalifornii - ilustracja #2
Case Zero, czyli prolog do Dead Rising 2.

Powyższe informacje są nieoficjalne i mogą okazać się nieprawdziwe. Coś jednak dzieje się w temacie serii Dead Rising. Można poznać to po koncie firmy Capcom na Facebooku, gdzie pojawiła się aktualizacja. Frank West, bohater Dead Rising (i niedawnego Off the Record), pyta w niej o to, jakie rzeczy spakować przed wyruszeniem na nową przygodę.

Capcom eksploatuje markę Dead Rising dość mocno - od premiery drugiej części głównej serii wydano epilog dostępny w dystrybucji cyfrowej Case West oraz przeróbkę Dead Rising 2: Off the Record. W Dead Rising 3 liczylibyśmy na nieco większe zmiany, niż tylko czystą kosmetykę. Wkrótce okaże się, czy producent znajdzie sposób na to, by zainteresować graczy po raz trzeci.

  1. Dead Rising 2 - recenzja gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.