Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2019, 13:04

autor: Frozen

Plotka: zespół hip-hopowy ujawnia datę premiery GTA 6

Na instagramowym profilu amerykańskiej grupy hip-hopowej City Morgue pojawiła się zapowiedź kooperacji zespołu ze studiem Rockstar Games. Czy podana na zdjęciu data ma związek z premierą GTA VI lub Bully 2?

Czyżby zapowiedź GTA VI zbliżała się do nas wielkimi krokami? - Plotka: Zespół hip-hopowy ujawnia datę premiery GTA 6 - wiadomość - 2019-11-12
Czyżby zapowiedź GTA VI zbliżała się do nas wielkimi krokami?

Nowojorska grupa hip-hopowa City Morgue zamieściła na Instagramie zdjęcie sugerujące zbliżającą się współpracę pomiędzy wspomnianym zespołem muzycznym a studiem Rockstar Games. Z zamieszczonego obrazka wynika, że do kooperacji ma dojść latem 2020 roku.

Fani spekulują, że City Morgue może być odpowiedzialne za przygotowanie oryginalnej ścieżki dźwiękowej do Grand Theft Auto VI. Biorąc pod uwagę, że grupa pochodzi z Nowego Jorku, mogłoby to oznaczać, że w grze odwiedzimy Liberty City (Welcome to Los Santos, oryginalny soundtrack do GTA V, tworzyli głównie artyści pochodzący z Kalifornii). Ponieważ zdjęcie nie zawiera odniesień do żadnej konkretnej gry, a jedynie do studia Rockstar Games, może się też okazać, że współpraca dotyczy innej produkcji tworzonej przez firmę, np. Bully 2. Przypominamy, że były pracownik indyjskiego oddziału przedsiębiorstwa zdradził niedawno, że studio pracuje obecnie nad kilkoma niezapowiedzianymi tytułami.

Użytkownik serwisu Reddit o nicku Wardoganthem187 skontaktował się w sprawie zdjęcia z Peterem „Righteous P” Rogersem, przyrodnim bratem Juniusa „ZillaKami” Rogersa (członka City Morgue). Zapis ich krótkiej rozmowy możecie przeczytać poniżej.

- To prawda?

- Tak

- Jesteście na ścieżce dźwiękowej, czy coś?

- Wkrótce

Czy to oznacza, że GTA 6 ukaże się w najbliższe lato? Już we wcześniejsze plotki, mówiące o końcówce 2020 roku, trudno było uwierzyć. Być może to, co widzimy na zdjęciu nie jest datą premiery gry, a np. terminem jej oficjalnego ogłoszenia. Współpraca Rockstara i City Morgue może również dotyczyć już istniejącego tytułu, jak np. GTA Online. Możliwości jest sporo.

Przypominamy, że tydzień temu miała miejsce (problematyczna) premiera PC-towej wersji Red Dead Redemption 2, najnowszej produkcji studia Rockstar Games.