Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2019, 11:00

autor: Konrad Serafiński

Plotka: Amazonka i Paladyn na premierę Diablo 4 i anulowanie Diablo 2 Remaster

Diablo IV ma oferować pięć klas postaci w dniu premiery. Według przecieku, do zaprezentowanych już bohaterów dołączą Amazonka i Paladyn. Wiemy również, że Blizzard prawdopodobnie zrezygnował z tworzenia remastera Diablo II.

Jakie klasy postaci zobaczymy w Diablo IV? - Plotka: Amazonka i Paladyn na premierę Diablo 4 i anulowanie Diablo 2 Remaster - wiadomość - 2019-11-12
Jakie klasy postaci zobaczymy w Diablo IV?

Minął ponad tydzień od oficjalnego ogłoszenia Diablo IV. Jedną z wielu niewiadomych są klasy postaci dostępne na premierę gry. Wiemy, że na sto procent pojawią się Barbarzyńca, Czarodziejka oraz Druid, bo mogliśmy już zobaczyć zapisy rozgrywki prezentujące tych bohaterów. Co jednak z pozostałymi, ikonicznymi dla serii, klasami postaci? Informacji na ten temat dostarczył obszerny przeciek z forum Reddit, według którego w Diablo IV, prócz wyżej wymienionych, prawdopodobnie będziemy mogli zagrać Amazonką oraz Paladynem:

Paladyn, Barbarzyńca, Czarodziejka, Amazonka i Druid są planowani na premierę.

Trzeba podkreślić, że przeciek pojawił się cztery miesiące temu, a w zeszłym tygodniu, przy okazji BlizzConu i oficjalnej zapowiedzi Diablo IV, okazało się, że zdecydowana większość informacji, jakie w nim zawarto, jest prawdziwa. Dlatego możemy założyć, że reszta rzeczy, jakie zdradził anonimowy informator, rzeczywiście z czasem się potwierdzi, w tym i powyższe dwie klasy postaci.

Diablo IV będzie oferować w sumie pięć klas postaci na premierę. Celem deweloperów jest to, by różniły się one od siebie w fundamentalnym stopniu. Nowe, dodatkowe klasy będą wprowadzane stopniowo wraz z kolejnymi rozszerzeniami. Na razie ujawniono, że w podstawce zagramy jako Czarodziejka, Druid lub Barbarzyńca.

Jeśli Diablo IV rzeczywiście ma być duchowym spadkobiercą „dwójki”, to fajnie byłoby na starcie zobaczyć Amazonkę oraz Paladyna. Jeśli jesteśmy już przy drugiej części cyklu, to według przecieku, Blizzard prawdopodobnie zrezygnował ze stworzenia odświeżonej wersji tytułu. Zamiast robić remaster Diablo II, firma woli skupić się na kolejnej odsłonie, która będzie maksymalnie przypominać kultową drugą część serii. To prawdopodobnie wyjaśnia styl artystyczny „czwórki”.

Blizzard będzie traktował Diablo IV jak restart marki. Ci, którzy chcieli remake’u Diablo II i zupełnie nowej odsłony, powinni być zadowoleni. [...] Remake/remaster Diablo II był zaplanowany, ale twórcy zdali sobie sprawę, że lepiej zrestartować serię i umieścić większość próśb fanów w jednym, gigantycznym projekcie.

Wciąż nie znamy oficjalnej daty premiery Diablo IV, możemy jednak założyć, że produkcja ujrzy światło dzienne najpóźniej w 2021 roku. Według informacji, które zdradzili twórcy, tytuł ma ukazać się jeszcze na PlayStation 4 oraz Xboksie One, dlatego późniejsza data premiery raczej nie wchodzi w grę.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Diablo IV
  2. Diablo 4 wygląda jak Diablo, którego zawsze chcieliśmy