Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2019, 12:20

autor: Froozyy

Call of Duty: Mobile nadal bije rekordy popularności

Pierwszy miesiąc po premierze Call of Duty: Mobile okazał się sporym sukcesem. Tytuł pobrano 148 milionów razy. Tym samym produkcja z łatwością przebiła wyniki takich mobilnych shooterów jak Fortnite czy PUBG.

Udany premierowy miesiąc Call of Duty: Mobile. - Call of Duty: Mobile nadal bije rekordy popularności - wiadomość - 2019-11-11
Udany premierowy miesiąc Call of Duty: Mobile.

Z niezwykle udanego debiutu nadal mogą cieszyć się twórcy Call of Duty: Mobile. Jak podaje serwis Sensor Tower, w pierwszym miesiącu od premiery produkcję pobrano 148 milionów razy. To sprawiło, że tytuł ten może pochwalić się drugim najlepszym wynikiem w historii zaraz po Pokemon GO.

Dziennie mobilna wersja Call of Duty była pobierana średnio 4,9 miliona razy (w App Store oraz Google Play), z czego najwięcej, bo aż 24 miliony pobrań, odnotowano 1 października. 16% wszystkich pobrań pochodzi z USA (23,6 miliona) i w tym też regionie gracze najchętniej wydawali swoje pieniądze na mikropłatności. Gra zarobiła łącznie 53,9 miliona dolarów, gdzie 22,8 miliona pochodzi właśnie z Ameryki.

Już w pierwszych dniach CoD: Mobile pobił rekordy popularności i warto dodać, że można w niego zagrać także na komputery osobiste. Kilka tygodni później możemy mówić już o deklasacji konkurencyjnych tytułów pod względem liczby pobrań w pierwszym miesiącu od premiery. Fortnite miał ich zaledwie 35 milionów (bez uwzględnienia Google Play, ponieważ aplikacja nie jest tam dostępna), a PUBG - 60,7 miliona, czyli ponad dwa razy mniej.

Liczba pobrań najpopularniejszych mobilnych shooterów w pierwszym miesiącu od premiery.
Liczba pobrań najpopularniejszych mobilnych shooterów w pierwszym miesiącu od premiery.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Call of Duty: Mobile

Call of Duty: Mobile