Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2019, 10:14

autor: arRacoon

Call of Duty Mobile z najlepszym otwarciem w historii gier mobilnych

Call of Duty: Mobile zostało pobrane ponad 100 milionów razy. To najlepsze otwarcie w historii gier mobilnych. Gra ukazała się 1 października na systemach iOS oraz Android i już zdążyła osiągnąć dwukrotnie lepszy wynik finansowy niż Fortnite i PUBG razem wzięte w ciągu tygodnia od swoich premier.

Call of Duty Mobile z najlepszym otwarciem w historii gier mobilnych - ilustracja #1

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o sukcesie tytułu tuż po premierze, jednak, parafrazując GamingBolt, ten pociąg nie zwalnia. Jak podaje Sensor Tower, Call of Duty: Mobile przekroczyło 100 milionów pobrań, zaliczając tym samym najlepsze otwarcie ze wszystkich gier mobilnych w historii. Tym samym owoc współpracy firm Activision i Tencent zdetronizował Mario Kart Tour, które przez dwa tygodnie piastowało pierwsze miejsce z wynikiem 90 milionów pobranych kopii w pierwszym tygodniu. Tutaj na pokonywaniu gigantów się nie kończy. Tytuł zdeklasował także Fortnite’a i PUBG, gry, które w pierwszym tygodniu od swoich premier osiągnęły wyniki odpowiednio 22,5 miliona (dane tylko z App Store) oraz 28 milionów pobrań.

Poniżej przedstawiamy wykres opublikowany przez Sensor Tower:

Źródło: Sensor Tower
Źródło: Sensor Tower

Większość pobrań pochodzi z iOS (56,9 miliona), podczas gdy na urządzenia z Androidem tytuł ściągnięto 45,3 miliona razy. Najlepsze wyniki odnotowano w Stanach Zjednoczonych, Indiach i Brazylii. Finansowo Call of Duty: Mobile również zostawił rywali w tyle. Tytuł w ciągu tygodnia wygenerował 17,7 miliona dolarów, z czego 9,1 miliona z wersji na platformę iOS i 8,3 miliona na platformie Android.

Call of Duty: Mobile miało swoją premierę 1 października 2019. Produkcja jest dostępna na platformie iOS i Android, a także na PC.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Call of Duty: Mobile

Call of Duty: Mobile