Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 października 2019, 10:28

autor: Adrian Werner

Ballerina – spin-off filmowej serii John Wick już oficjalnie

Wytwórnia Lionsgate zapowiedziała film Ballerina, będący produkcją poboczną w stosunku do przebojowego cyklu John Wick. Projekt wyreżyseruje znany z serii Underworld Len Wiseman.

W filmie John Wick: Chapter 3 – Parabellum mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć szkołę zabójczych baletnic. - Ballerina  –  spin-off filmowej serii John Wick już oficjalnie - wiadomość - 2019-10-09
W filmie John Wick: Chapter 3 – Parabellum mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć szkołę zabójczych baletnic.

Sukces filmowej serii John Wick sprawił, że od dłuższego czasu pojawiały się doniesienia o spin-offie. Teraz wytwórnia Lionsgate oficjalnie potwierdziła, że trwają prace nad poboczną produkcją zatytułowaną Ballerina.

Film wyreżyseruje Len Wiseman, mający na koncie takie produkcje jak Pamięć absolutna z 2012 roku oraz seria Underworld. Ciekawi nas, czy będzie w stanie utrzymać szalenie wysoki poziom scen akcji, z którego słynie cykl John Wick. Fani nie muszą za to martwić się o fabułę, gdyż odpowiada za nią Shay Hatten, czyli jeden ze scenarzystów John Wick: Chapter 3 – Parabellum.

Film Ballerina opowie historię zabójczyni, która spróbuje zemścić się na osobach odpowiedzialnych za śmierć jej rodziny. Tytuł sugeruje, że bohaterka swoje umiejętności zdobyła w szkole baletnic, którą mieliśmy okazję zobaczyć w trzeciej części cyklu John Wick. W tej produkcji pojawiła się postać nazwana po prostu „Ballerina”, w którą wcieliła się Unity Phelan, ale nie wiemy, czy aktorka zagra główną rolę w spin-offie.

Co ciekawe, projekt rozpoczął żywot jako produkcja niezwiązana z marką John Wick. Scenariuszem Shaya Hattena zainteresowanych było kilka wytwórni, w tym Warner Bros. oraz Universal, ale ostatecznie rywalizację wygrała firma Lionsgate, która uznała, że fabułę projektu można dobrze wpasować w uniwersum filmowej serii z Keanu Reevesem w roli głównej.

Przypomnijmy, że Ballerina nie jest jedyną atrakcją szykowaną dla fanów marki. W planach jest również film John Wick: Chapter 4, którego premiera nastąpi w maju 2021 roku, oraz serial telewizyjny Continental, opowiadający o fikcyjnym hotelu, specjalizującym się w goszczeniu zabójców. Ponadto wczoraj do sprzedaży na PC trafiła turowa strategia John Wick Hex, która zbiera dobre recenzje.

  1. Oficjalna strona filmu
  2. John Wick 3 – recenzja filmu. Baba Yaga znowu wymiata!