Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2014, 13:45

autor: Meehow

Pillars of Eternity – zbiórka funduszy dobiega końca 22 sierpnia

Firma Obsidian Entertainment ogłosiła, że po 22 sierpnia nie będą już przyjmowane dotacje na rzecz nadchodzącego wielkimi krokami Pillars of Eternity. Jest to już ostatni dzwonek na nabycie gry za 35 dolarów czy chociażby uzyskanie dostępu do wersji beta.

Pillars of Eternity - Pillars of Eternity – zbiórka funduszy dobiega końca 22 sierpnia - wiadomość - 2014-08-17
Pillars of Eternity

Na oficjalnej stronie internetowej Pillars of Eternity pojawiło się ogłoszenie, że po dniu 22 sierpnia nie będą już przyjmowane dotacje na rzecz produkcji gry. Jest to ostatnia szansa na nabycie Pillars of Eternity za 35 dolarów (czyli około 110 złotych wg aktualnego kursu) zanim ceny „pójdą w górę”. Choć nie sprecyzowano, o jakich sumach mowa, to pewne wyobrażenie może dać chociażby Wasteland 2. Jego ceny w polskich sklepach z grami można bardzo łatwo sprawdzić dzięki naszej porównywarce cenowej. Warto także pamiętać, że koniec kampanii crowdfundingowej oznacza także niemożność nabycia edycji kolekcjonerskiej czy uzyskania dostępu do Backer Beta [wersja beta Pillars of Eternity dla darczyńców – przyp. Meehovv].

Zbiórka funduszy na produkcję Pillars of Eternity (wówczas jeszcze Project Eternity) była swojego czasu ciekawym zjawiskiem. Kampania kickstarterowa zakończyła się oszałamiającym wynikiem niemal 4 milionów dolarów z wymaganego 1,1 miliona. Projekt wsparły prawie 74 tysiące graczy. Najszybsi z nich zaklepali swoją kopię Pillars of Eternity już za 20 dolarów; pozostali za co najmniej 25. Crowdfundingowy sukces firmy Obsidian Entertainment zachęcił inne studio, inXile Entertainment, do uruchomienia kolejnej po Wasteland 2 zbiórki, tym razem na duchowego następcę kultowego Planescape: TormentTorment: Tides of Numenera, które do dziś dnia jest rekordzistą Kickstartera w kategorii gier komputerowych.

Przypominamy jednocześnie, że beta-testy Pillars of Eternity rozpoczynają się już jutro. Aby być uprawnionym do wzięcia w nich udziału, należy wesprzeć projekt kwotą co najmniej 110 dolarów. Backer Beta przeprowadzone zostanie wyłącznie przez platformę Steam i będzie dostępne we wszystkich docelowych językach gry, w tym polskim. Już teraz można obejrzeć zapis rozgrywki z rzeczonej wersji beta, który zademonstrowany został w czasie tegorocznych targów gamescom w niemieckiej Kolonii.

Pillars of Eternity zadebiutować ma zimą bieżącego roku na komputerach osobistych z systemami Windows, Linux i Mac OS.

Ostatnia aktualizacja: 2014-08-17

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.