Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 sierpnia 2014, 11:29

autor: Adrian Werner

Pokemon Trading Card Game – słynna seria trafi na iPada

Na iPada zmierza adaptacja Pokémon Trading Card Game, czyli jednej z najpopularniejszych stołowych gier karcianych na rynku.

Gracze mobilni od dawna dopominają się o przeniesienie serii Pokemon na tablety i smartfony. Teraz okazało się, że te prośby zostaną wkrótce wysłuchane, choć w sposób mocno odmienny od oczekiwanego. Zapowiedziano bowiem adaptację Pokemon Trading Card Game, czyli karciankowej wersji marki.

Wieści te pochodzą z konta Twitter należącego do Josha Wittenkellera, czyli jednego z najbardziej rozpoznawalnych graczy bawiących się w stołowy pierwowzór. Wrzucił on zdjęcie iPada, na którym uruchomiona została mobilna adaptacja gry. Na razie nie wiemy, czy produkcja dostępna będzie także na iPhone’a i urządzenia z Androidem, ani na kiedy zaplanowana została jej premiera.

Zdjęcie udostępnione przez Josha Wittenkellera.

Pokemon Trading Card Game to kolekcjonerska gra karciana, której pierwsza wersja trafiła na rynek w 1996 roku. Gracze wcielają się w role treserów tytułowych zwierzątek i wystawiają je do walki z podopiecznymi rywali. Produkcja była już kilkakrotnie przenoszona na inne platformy. Wpierw w 1998 roku ukazała się adaptacja na konsolę przenośną Game Boy Color. Natomiast trzy lata temu na pecety trafiło Pokemon Trainer Challenge (potem przemianowane na Pokemon Trading Card Game Online), które jest praktycznie kompletnym odtworzeniem stołowego pierwowzoru (wliczając w to wszystkie karty) i spodziewamy się, że to na tej produkcji oparta zostanie wersja mobilna.

Wielu graczy bez wątpienia jest rozczarowanych faktem, że na rynek mobilny nie trafi konwersja jednego z RPG-ów wydawanych na konsole przenośne firmy Nintendo. To jednak nie nastąpi raczej prędko, jeśli w ogóle i nie warto z tego powodu zignorować The Pokemon Trading Card Game, które ma opinię jednej z najciekawszych i najbardziej rozbudowanych karcianek.

Poniżej wkleiliśmy filmik z pecetowej wersji Pokemon Trading Card Game Online, który daje w miarę dobre pojęcie o tym, jak będzie prezentowała się wersja na iPada.

Ostatnia aktualizacja: 2014-08-17

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.