Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2014, 20:15

autor: Ender

Star Citizen – budżet gry osiągnął poziom 50 milionów dolarów, nowe trailery i prezentacja rozgrywki

Twórcy gry Star Citizen zaprezentowali nowe trailery, prezentujące elementy rozgrywki, które zostaną wprowadzone do kolejnych wersji produkcji. Dowiedzieliśmy się również, że budżet gry osiągnął poziom 50 milionów dolarów.

Zbiórkę pieniędzy na grę rozpoczęto w 2012 roku - Star Citizen – budżet gry osiągnął poziom 50 milionów dolarów, nowe trailery i prezentacja rozgrywki - wiadomość - 2014-08-16
Zbiórkę pieniędzy na grę rozpoczęto w 2012 roku
Star Citizen w skrócie:
  1. Producent: studio Cloud Imperium Games (z Chrisem Robertsem na czele)
  2. Gatunek: symulator kosmiczny z kampanią fabularną i rozbudowanym modułem MMO
  3. Platformy sprzętowe: PC
  4. Termin premiery: 2015

Producenci Star Citizen poinformowali, że udało im się zebrać już ponad 50 milionów dolarów, które zostaną przeznaczone na dokończenie gry. Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, oznacza to, że deweloperzy przy współpracy z lingwistami opracują unikalne języki dla trzech ras obcych, które napotkamy w trakcie eksploracji wszechświata tytułu. To jednak nie największa rewelacja związana z ambitnym projektem studia Cloud Imperium Games. Na specjalnym pokazie zorganizowanym w trakcie trwania targów gamescom, twórcy pokazali szereg nowych elementów rozgrywki, a także robiące wrażenie trailery, które udowadniają na co stać silnik graficzny Star Citizen.

Pierwszy trailer to fikcyjna reklamówka, składająca hołd filmowi 2001: Odyseja kosmiczna, która jak zapewniają twórcy, przygotowana została w pełni na silniku gry. Drugi filmik zapowiada nowy moduł rozgrywki, który dostępny będzie od wersji 0.9 gry. Będą nim wyścigi, w których gracze będą mogli w kontrolowanych warunkach przetestować swoje umiejętności pilotów. Do naszej dyspozycji oddanie zostanie cała liga zawodów (The Murray Cup), podczas których będziemy budować reputację i zyskiwać atrakcyjne nagrody.

Gra działa na zmodyfikowanym silniku CryEngine - Star Citizen – budżet gry osiągnął poziom 50 milionów dolarów, nowe trailery i prezentacja rozgrywki - wiadomość - 2014-08-16
Gra działa na zmodyfikowanym silniku CryEngine

Kolejną nowością są kompletnie odmienione hangary, które również wprowadzone zostaną wraz z wersją 0.9. Twórcy nie tylko napracowali się nad detalami i oświetleniem pomieszczeń, ale nadali im bardziej unikalny charakter i styl. Następny teaser przedstawia zapowiedziany już wcześniej tryb FPS. Producenci nie chcą na razie zbyt wiele o nim opowiadać, ale obiecują, że konkretne informacje na jego temat pojawią się podczas konwentu PAX Australia, który odbędzie się na przełomie października i listopada tego roku. Na ostatnim filmie możemy zapoznać się z czterema wariantami statku klasy Constellation. Szczegóły dotyczące różnic pomiędzy modelami możemy znaleźć na oficjalnej stronie gry.

W sieci pojawił się również zapis fragmentu prezentacji z targów gamescom, na której możemy zobaczyć w akcji moduł, pozwalający graczom na jednoczesną zabawę na pokładzie tego samego statku kosmicznego.

Star Citizen to symulator kosmiczny z akcją osadzoną w dalekiej przyszłości. Gracze wcielą się w pilota gwiezdnego myśliwca i przemierzając wszechświat wykonają różnorodne misje, zajmą się handlem, podniosą umiejętności bohatera oraz ulepszą statki kosmiczne lub zakupią zupełnie nowe modele. Projekt jest z niecierpliwością wyczekiwany przez wielu fanów gatunku, ponieważ za jego dewelopingiem stoi Chris Roberts – twórca takich gier jak Wing Commander czy Starlancer.

  1. Star Citizen – spełnienie marzeń fanów kosmicznych symulatorów?
  2. Oficjalna strona internetowa gry Star Citizen

Ostatnia aktualizacja: 2014-08-16

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Star Citizen

Star Citizen