Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2019, 20:40

Pierwszy zwiastun Odludzia - polskiego survivalu w Bieszczadach

Studio VeCube zaprezentowało pierwszy zwiastun Odludzia - survivalu zabierającego graczy do podkarpackich lasów. Produkcja wkrótce trafi do serwisu wspieram.to i ma przyciągnąć graczy realizmem oraz interesującą fabułą.

Kolejny polski survival rezygnuje z amazońskich puszczy na rzecz swojskich lasów. - Pierwszy zwiastun Odludzia - polskiego survivalu w Bieszczadach - wiadomość - 2019-11-19
Kolejny polski survival rezygnuje z amazońskich puszczy na rzecz swojskich lasów.

W ostatnich latach polska branża gier jest w świetnej formie. CD Projekt RED przyciąga uwagę całego świata swoją kolejną produkcją, a choć żaden rodzimy zespół nie powtórzył sukcesu trzeciego Wiedźmina, na rynku pojawiło się wiele mniej lub bardziej intrygujących produkcji znad Wisły. Uwzględnia to dzieła pomniejszych twórców, takich jak niezależne studio VeCube. Polski deweloper niedawno zaprezentował pierwszy zwiastun Odludzia – pierwszoosobowej gry survivalowej osadzonej w Bieszczadach, zapowiedzianej pół rok temu na naszym forum. W grze wcielimy się w pilota szybowca, który miał nieszczęście rozbić się na terenie podkarpackich lasów. Odcięty od cywilizacji bohater ma przed sobą długą wędrówkę, w trakcie której będzie musiał przetrwać w leśnej głuszy.

Podstawy rozgrywki nie będą odbiegać od schematu, do którego przyzwyczaiły nas gry survivalowe. Tak więc będziemy musieli zadbać o potrzeby bohatera, zdobywając pożywienie i surowce niezbędne do wytworzenia prymitywnych przedmiotów. Odludzie pozwoli nam na zabawę w 17 różnych lokacjach, w których znajdziemy wiele rodzajów roślin i zwierząt. Te ostatnie będziemy mogli upolować, ale znajdą się też gatunki, dla których to my będziemy mogli się stać zdobyczą. Studio obiecuje też „najbardziej realistyczną grę survival” w historii, m.in. dzięki dynamicznemu systemowi pogody (która nie pozostanie bez wpływu na rozgrywkę) oraz szczegółowej oprawie wizualnej na silniku Unreal Engine 4. Zabawie towarzyszyć będzie ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Michała Ratkowskiego (60 Seconds!, UBOAT).

Bieszczadzki survival zadebiutuje w przyszłym roku. - Pierwszy zwiastun Odludzia - polskiego survivalu w Bieszczadach - wiadomość - 2019-11-19
Bieszczadzki survival zadebiutuje w przyszłym roku.

Wypada dodać, że Odludzie nie będzie pozbawione fabuły. Przeciwnie, twórcy chcą przedstawić interesującą historię, którą będziemy mogli zwieńczyć na dwa sposoby. Nie potwierdzono natomiast, czy doczekamy się trybu kooperacji bądź multiplayer, jako że na razie autorzy skupiają się na kampanii fabularnej. To wszystko mamy otrzymać wraz z premierą gry na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Kiedy? Nie wiemy dokładnie, ale deweloper wspomina o trzecim kwartale 2020 roku. Być może więcej dowiemy się, kiedy gra trafi do serwisu wspieram.to w ramach kampanii crowdfundingowej. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o Odludziu, zachęcamy do sprawdzenia oficjalnej strony oraz profilu produkcji na Facebooku.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej