Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2010, 11:50

Pierwsze szczegóły o Resident Evil: Revelations na Nintendo 3DS

Redakcja Game Informera przedstawiła pierwsze informacje na temat Resident Evil: Revelations – nowej odsłony kultowej serii survival horrorów, przeznaczonej wyłącznie na Nintendo 3DS.

Redakcja Game Informera przedstawiła pierwsze informacje na temat Resident Evil: Revelations – nowej odsłony kultowej serii survival horrorów, przeznaczonej wyłącznie na Nintendo 3DS.

Pierwsze szczegóły o Resident Evil: Revelations na Nintendo 3DS - ilustracja #1

Z krótkiego opisu dema, prezentowanego wybranym osobom podczas targów E3, wynika, że głównymi bohaterami produkcji, nad którą pracuje Keiji Inafune (główny producent Resident Evil 4 oraz Resident Evil 5), będą Chris Redfield oraz Jill Valentine. Niewykluczone zatem, że produkcja będzie powiązana fabularnie z wydaną w marcu 2009 roku „piątką”. Aktualnie nie znamy jednak żadnych szczegółów, mogących naprowadzić nas na właściwy trop.

Pierwsze szczegóły o Resident Evil: Revelations na Nintendo 3DS - ilustracja #2

Można za nie uznać co najwyżej pierwsze zrzuty ekranowe, przedstawiające wysokiej jakości oprawę graficzną Resident Evil: Revelations. Widzimy na nich nie tylko głównych bohaterów, ale również kilka lokacji. Styl graficzny przypomina w znacznym stopniu to, co widzieliśmy w RE5 (podobnie zresztą jak wygląd i wyposażenie Chrisa Redfielda), co może świadczyć o tym, że nasze domysły z drugiego akapitu są jak najbardziej słuszne. Warto zauważyć, że gra będzie działać w 3D, co według wspomnianego już Keiji Inafune, wpłynie bardzo pozytywnie na sposób kreowania odpowiedniego, mrocznego klimatu.

Liczymy na to, że wszelkie spekulacje zostaną zweryfikowane przez Capcom w jak najkrótszym czasie.

Pierwsze szczegóły o Resident Evil: Revelations na Nintendo 3DS - ilustracja #3

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej