Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2020, 11:10

Pełne demo The Heretic pokazuje możliwości graficzne Unity

Firma Unity opublikowała pełną wersję dema technologicznego pod tytułem The Heretic. Prawie 8-minutowy materiał prezentuje możliwości silnika w wersji 2019.3. Trzeba przyznać, że wygląda to bardzo dobrze.

The Heretic dostępne już w całości. - Pełne demo The Heretic pokazuje możliwości graficzne Unity - wiadomość - 2020-01-23
The Heretic dostępne już w całości.

W marcu ubiegłego roku informowaliśmy Was o demie technologicznym silnika Unity. Wtedy twórcy udostępnili jedynie jego fragment, teraz natomiast przyszedł czas, aby odsłonić wszystkie karty. Na oficjalnym kanale Unity w serwisie YouTube pojawił się niespełna 8-minutowy pokaz możliwości silnika w wersji 2019.3. Film nosi tytuł The Heretic (czyli identycznie jak prezentowany w marcu fragment) i udowadnia, że twórcy gier będą mogli naprawdę wiele wycisnąć z tej technologii. Zobaczcie sami.

Na oficjalnej stronie Unity możemy przeczytać, że demo technologiczne wykorzystuje wszystkie funkcje graficzne silnika, włącznie z ray tracingiem i HDRP (High Definition Render Pipeline). Do tego dochodzi rozmycie ruchu, głębia ostrości, bloom, filmowe ziarno, color grading czy Panini Projection (efekt pozwalający wyświetlać perspektywiczne widoki w scenach o bardzo dużym polu widzenia). Twórcy przyznają, że największym wyzwaniem było jednak stworzenie modelu człowieka. Wykorzystali w tym celu równocześnie skanowanie 3D i 4D.

Demo nie jest jeszcze dostępne do pobrania, chociaż możemy się go spodziewać w niedalekiej przyszłości. Jak dotąd wszystkie wersje testowe Unity Technologies były udostępniane użytkownikom.

  1. Oficjalna strona internetowa silnika Unity