Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2019, 14:50

autor: Aquma

Unity z ray tracingiem na imponującym demie The Heretic

W czasie imprezy GDC 2019 firmy Unity i Nvidia zaprezentowały imponujące demo technologiczne The Heretic. Materiał pokazuje możliwości nowej wersji znanego silnika graficznego, wspierającej głośną funkcję ray tracingu.

Owocna współpraca Nvidii i Unity. - Unity z ray tracingiem na imponującym demie The Heretic - wiadomość - 2019-03-22
Owocna współpraca Nvidii i Unity.

Twórcy Unity zaprezentowali w czasie konferencji GDC 2019 imponujące demo najnowszej wersji swojego silnika, zatytułowane The Heretic. Materiał pokazuje, w jaki sposób można wykorzystać ray tracing w oparciu o HDRP (High Definition Render Pipeline), by wygenerować w czasie rzeczywistym niezwykle realistyczne obrazy ludzi i otoczenia. Film trwa niemal cztery minuty, jednak warto odnotować, że jest jedynie częścią większej całości, która zostanie zaprezentowana w późniejszym terminie.

Omawiana technologia powstała dzięki współpracy firm Unity oraz Nvidia (nie jest tajemnicą, że drugi z podmiotów jest mocno zaangażowany w promowanie i rozpowszechnianie ray tracingu – w końcu ma w tym własny interes). Zdaniem twórców tego rozwiązania, wykorzystanie go przy tworzeniu gier pozwoli na osiągnięcie niespotykanej dotychczas jakości graficznej, przy jednoczesnym ułatwieniu procesu produkcji.

Narzędzie HDRP z obsługą ray tracingu – w wersji early access dedykowanej wyłącznie deweloperom – zostanie udostępnione w kwietniu tego roku. Pełnego wydania należy oczekiwać w drugiej połowie 2019 r. Unity stanie się więc niedługo kolejnym popularnym silnikiem po Frostbite i Unreal Engine, który obsługuje śledzenie promieni w czasie rzeczywistym.

Warto też odnotować, że równolegle – na trwającej imprezie GPU Technology Conference – „zieloni” ogłosili współpracę z kilkoma innymi podmiotami (m.in. Adobe i Autodesk). Zaprezentowano tam również kolejny materiał promocyjny. Film powstał dzięki wykorzystaniu omawianej tu technologii i prezentuje wygenerowane komputerowo obrazy, których – zdaniem twórców – nie da się odróżnić od rzeczywistości. Czy naprawdę tak jest? Oceńcie to sami – film znajdziecie poniżej.

  1. Nvidia – strona oficjalna
  2. GDC 2019 – strona oficjalna
  3. GTC 2019 – strona oficjalna