Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2011, 11:30

autor: Taven

Pecetowy Bastion dostępny przez Steam

Bastion, wielokrotnie nagradzana produkcja action-RPG, doczekał się w końcu swojej premiery na PC. Tytuł, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, możemy w końcu zakupić przez platformę Steam.

Użytkownicy komputerów osobistych mogą w końcu zagrać w Bastion - wielokrotnie nagradzaną produkcję action-RPG. Tytuł, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, trafił na PC za sprawą platformy dystrybucji cyfrowej Steam.

Bastion możemy zakupić za kwotę 13,99 euro, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 58 złotych. Pozycja posiada pełne wsparcie dla narzędzi Steamworks, umożliwiających zapisywanie stanów gier za pomocą Steam Cloud i zapewniających dostęp do przygotowanych przez twórców osiągnięć oraz rankingów.

Pecetowy Bastion dostępny przez Steam - ilustracja #1

Pozycja niezależnego studia Supergiant Games zagościła już na konsoli Xbox 360, gdzie dostępna jest dzięki usłudze Xbox Live Arcade od 20 lipca bieżącego roku. Od momentu swojej premiery cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników sprzętu firmy Microsoft. Obsypana została także wieloma nagrodami dla najlepszych produkcji niezależnych, niewielkich deweloperów. Jednym z takich laurów jest zwycięstwo w kategorii „Najlepszy nowy projekt” podczas targów Penny Arcade Expo w 2010 roku.

Bastion opowiada historię chłopca imieniem Kidd, który pewnego ranka budzi się we własnym łóżku, dryfując – ku własnemu zdziwieniu - wśród szczątków zniszczonego świata. Okazuje się, że Ziemia została kompletnie zniszczona na skutek tajemniczej katastrofy, nazwanej enigmatycznie The Calamity. Bohater postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i wyrusza na poszukiwanie innych rozbitków. Tytuł jest oryginalnym action-RPG, gdzie przy przemierzaniu niezwykle barwnych map i wypełnianiu questów towarzyszy nieustanna narracja z offu. Zabieg ten sprawia, że czujemy się, jakbyśmy uczestniczyli w opowiadanej na żywo legendzie.

Pecetowy Bastion dostępny przez Steam - ilustracja #2

Supergiant Games zapowiedziało, że gra będzie dostępna również za pośrednictwem innych portali zajmujących się dystrybucją elektroniczną. Na szczegóły w tej kwestii będziemy jednak musieli poczekać do końca sierpnia.

Ciekawe materiały związane z Bastion:

  1. Bastion – recenzja (wersja na Xboksa 360)
  2. Bastion – Gramy! (materiał video)

 

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.