Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2011, 08:17

Pecetowa wersja zręcznościowego RPG Bastion trafi do sprzedaży 16 sierpnia

Zręcznościowe RPG Bastion już od ponad dwóch tygodni bawi posiadaczy Xboksa 360. Teraz dowiedzieliśmy się kiedy gra trafi w ręce pecetowców.

Zręcznościowe RPG Bastion, czyli debiutancka produkcja niezależnego studia Supergiant Games, miała swoją premierę na konsoli Microsoftu 20 lipca tego roku. Do tej pory nie wiedzieliśmy kiedy do sprzedaży trafi edycja pecetowa. Teraz uległo to zmianie. Twórcy ujawnili, że wydanie komputerowe będzie można nabyć już 16 sierpnia.

Pecetowa wersja zręcznościowego RPG Bastion trafi do sprzedaży 16 sierpnia - ilustracja #1

Na serwisie Steam ruszyła już przedsprzedaż gry. Dzięki temu wiemy, że sprzedawana ona będzie w cenie 13,99 euro, czyli w przeliczeniu około 56 złotych. Twórcy obiecali pełne wsparcie dla technologii Steamworks, dzięki czemu otrzymamy dostęp do Osiągnięć i zapisywania stanów gry w Chmurze (Steam Cloud). Pod koniec miesiąca produkcja Supergiant Games trafi również na inne serwisy dystrybucji elektronicznej.

Bastion to action-RPG, którego fabuła opowiada o skutkach kataklizmu znanego jako The Calamity (Nieszczęście). Wcielamy się w chłopca imieniem Kidd, który pewnego dnia budzi się, by ku swojemu przerażeniu odkryć, że jego łóżko wraz z częścią pokoju dryfuje wśród szczątków świata. Naszym zadaniem będzie odnalezienie innych ocalonych i zapewnienie im bezpiecznego schronienia. Supergiant Games założone zostało przez byłych pracowników wewnętrznego studia Electronic Arts mieszczącego się w Los Angeles.

Zainteresowanym grą polecamy zapoznanie się z poświęconymi jej materiałami opublikowanymi na naszym serwisie: