Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2017, 10:15

autor: Adrian Werner

Pecetowe NiOh wreszcie dostanie obsługę myszki [aktualizacja: patch już dostepny]

Firma Koei Tecmo poinformowała, że za kilka dni pecetowa wersja NiOh otrzyma patch, który doda wreszcie wsparcie dla sterowania za pomocą myszki oraz opcję konfigurowania klawiszy klawiatury.

Twórcy postanowili naprawić swój błąd i dodadzą sterowanie myszką. - Pecetowe NiOh wreszcie dostanie obsługę myszki [aktualizacja: patch już dostepny] - wiadomość - 2017-11-30
Twórcy postanowili naprawić swój błąd i dodadzą sterowanie myszką.
NIOH W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Team Ninja
  2. Wydawca: Koei Tecmo
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PS4, PC
  5. Data premiery na PS4: 7 lutego 2017 r.
  6. Data premiery na PC: 7 listopada 2017 r.

Aktualizacja: zgodnie z obietnicami, twórcy wypuścili aktualizację do pecetowej wersji Nioh: Complete Edition. Patch opatrzony został numerem 1.21.03 i oferuje poprawki błędów, możliwość konfigurowania klawiszy klawiatury oraz przede wszystkim dodaje opcję sterowania myszką.

Na początku listopada na PC trafiło NiOh, czyli konwersja jednej z najlepszych gier akcji tego roku. Wydanie pecetowe prezentowało się dobrze pod względem wydajności i dopracowania technicznego, ale miało jedną poważną wadę – brak obsługi myszki. W rezultacie mogliśmy kontrolować postać za pomocą pada lub wyłącznie za pomocą klawiatury. Takie rozwiązanie oczywiście nie spodobało się graczom pecetowym, którzy głośno dali wyraz swojemu niezadowoleniu. Na szczęście twórcy nie pozostali głusi na te głosy i postanowili naprawić swój błąd.

Będąca wydawcą NiOh firma Koei Tecmo poinformowała właśnie, że w produkcji jest patch, który doda do wersji pecetowej NiOh sterowanie za pomocą myszki. Otrzymamy także opcję konfigurowania klawiszy klawiatury. Ponadto łatka poprawi szereg błędów technicznych, w tym zwłaszcza te związane z analogowymi gałkami na padach oraz matchmakingiem. Aktualizacja ukaże się 30 listopada.

Przypomnijmy, że NiOh zadebiutowało 7 lutego tego roku na PlayStation 4, a dziewięć miesięcy później doczekaliśmy się wersji pecetowej. Na komputery produkcja trafiła w wydaniu zatytułowanym Nioh: Complete Edition, zawierającym wszystkie trzy dodatki DLC wypuszczone na konsolę. Ponadto edycja PC oferuje wsparcie dla rozdzielczości 4K i pozwala na zabawę w 60 klatkach na sekundę.

Koei Tecmo nie ma najlepszej reputacji na rynku pecetowym, ale wydaje się, że firma wreszcie zaczęła starania w celu zmiany tego stanu rzeczy. Patch ze wsparciem dla myszki do NiOh to jedynie najnowszy tego przykład. We wrześniu wydawca wypuścił na PC grę Blue Reflection, w której wszystkie dwuwymiarowe elementy oprawy graficznej były wykonane w rozdzielczości zaledwie 720p, tak jak w edycji na PlayStation Vita, a nie w 1080p obecnym na PlayStation 4. Ten błąd również został szybko naprawiony dzięki aktualizacji.

  1. Oficjalna strona gry NiOh
  2. Recenzja gry NiOh – świetna mieszanka Dark Souls, Ninja Gaiden i... Diablo
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Informacja pojawiła sie pierwotnie 27 listopada 2017, 11:48.

NiOh

NiOh