Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2015, 16:20

autor: Góral

Samurajskie NiOh wraca do życia po 10 latach i ukaże się na PS4

Podczas konferencji firmy Sony na targach Tokyo Game Show zapowiedziano NiOh na PlayStation 4 - grę akcji TPP od Koei Tecmo i Team Ninja. Co ciekawe, nie jest to zupełnie nowy tytuł, gdyż tak naprawdę po raz pierwszy usłyszeliśmy o nim 10 lat temu, kiedy jeszcze był tworzony z myślą o PlayStation 3.

Dziś rozpoczęły się targi Tokyo Game Show, na których ujawniono kilka ciekawych gier i dodatków. Kolejną zapowiedzianą produkcją jest NiOh od firmy Koei Tecmo. Zapewne największym fanom japońskiego producenta i wydawcy gier wideo nazwa ta obiła się już o uszy, gdyż tak naprawdę o produkcji po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2005 roku, kiedy to zapowiedziano ją na PlayStation 3. Lata mijały, o tytule zdążyliśmy już zapomnieć, a tu nagle projekt wrócił do życia, a ujawniony na konferencji firmy Sony powyższy materiał wideo prezentuje się całkiem nieźle. Szczegółów nie znamy, ale nietrudno wywnioskować z zapisu rozgrywki, że będziemy mieć do czynienia z grą akcji, w której pierwsze skrzypce odegra samuraj wyglądający prawie jak młody Geralt z Wiedźmina. NiOh ukazać ma się w przyszłym roku wyłącznie na konsoli PlayStation 4.

Samurajskie NiOh wraca do życia po 10 latach i ukaże się na PlayStation 4 - ilustracja #1

Warto przypomnieć, że nad oryginalną wersją pracowała ekipa Team Ninja (autorzy slasherów z serii Ninja Gaiden i bijatyk Dead or Alive) oraz studio Kurosawa Productions, założone przez słynnego reżysera Akirę Kurosawę. Nie wiemy czy ci sami ludzie odpowiadają za nowe wcielenie Ni-Oh, ale i tak warto tę grę mieć na oku, w końcu dobrych produkcji w stylu cyklu Onimusha nigdy za wiele.

Koei Tecmo to japońska firma powstała w 2009 roku w wyniku połączenia Koei i Tecmo. W związku z tym w portfolio wydawcy znajdują się takie marki jak Fatal Frame, Dead or Alive, Ninja Gaiden, Dynasty Warriors czy też Samurai Warriors.