Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2015, 16:20

autor: Góral

Samurajskie NiOh wraca do życia po 10 latach i ukaże się na PS4

Podczas konferencji firmy Sony na targach Tokyo Game Show zapowiedziano NiOh na PlayStation 4 - grę akcji TPP od Koei Tecmo i Team Ninja. Co ciekawe, nie jest to zupełnie nowy tytuł, gdyż tak naprawdę po raz pierwszy usłyszeliśmy o nim 10 lat temu, kiedy jeszcze był tworzony z myślą o PlayStation 3.

Dziś rozpoczęły się targi Tokyo Game Show, na których ujawniono kilka ciekawych gier i dodatków. Kolejną zapowiedzianą produkcją jest NiOh od firmy Koei Tecmo. Zapewne największym fanom japońskiego producenta i wydawcy gier wideo nazwa ta obiła się już o uszy, gdyż tak naprawdę o produkcji po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2005 roku, kiedy to zapowiedziano ją na PlayStation 3. Lata mijały, o tytule zdążyliśmy już zapomnieć, a tu nagle projekt wrócił do życia, a ujawniony na konferencji firmy Sony powyższy materiał wideo prezentuje się całkiem nieźle. Szczegółów nie znamy, ale nietrudno wywnioskować z zapisu rozgrywki, że będziemy mieć do czynienia z grą akcji, w której pierwsze skrzypce odegra samuraj wyglądający prawie jak młody Geralt z Wiedźmina. NiOh ukazać ma się w przyszłym roku wyłącznie na konsoli PlayStation 4.

Samurajskie NiOh wraca do życia po 10 latach i ukaże się na PlayStation 4 - ilustracja #1

Warto przypomnieć, że nad oryginalną wersją pracowała ekipa Team Ninja (autorzy slasherów z serii Ninja Gaiden i bijatyk Dead or Alive) oraz studio Kurosawa Productions, założone przez słynnego reżysera Akirę Kurosawę. Nie wiemy czy ci sami ludzie odpowiadają za nowe wcielenie Ni-Oh, ale i tak warto tę grę mieć na oku, w końcu dobrych produkcji w stylu cyklu Onimusha nigdy za wiele.

Koei Tecmo to japońska firma powstała w 2009 roku w wyniku połączenia Koei i Tecmo. W związku z tym w portfolio wydawcy znajdują się takie marki jak Fatal Frame, Dead or Alive, Ninja Gaiden, Dynasty Warriors czy też Samurai Warriors.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

NiOh

NiOh