Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2020, 16:42

autor: qjin

Nioh 2 The Complete Edition trafi na PC i PS4. PlayStation 5 otrzyma remastery obu części serii

Firma Koei Tecmo zapowiedziała NiOh: The Complete Edition, pełne wydania soulslike’owych gier NiOh 1 i 2 od studia Team Ninja. Japońskie slashery trafią w wersji zremasterowanej na konsolę PlayStation 5, a druga odsłona w końcu wyjdzie na PC.

Zapowiedziano odświeżone wersje gier z serii NiOh. Obie odsłony przygotowane przez twórców Dead or Alive i Ninja Gaiden pojawią się na konsoli PS5. Data premiery remasterów i zawierających wszystkie DLC kompletnych edycji została ustalona na 5 lutego 2021 roku. Pełne wydanie świetnie ocenianego NiOh 2 będzie dostępne także na PC i PlayStation 4, a gracze mogą liczyć na darmowe ulepszenie gry na PlayStation 5. Niestety, wygląda na to, że bezpłatny upgrade nie dotyczy pierwszej części. Z okazji ogłoszenia firma Koei Tecmo udostępniła nowy zwiastun drugiej części.

Wydawca ujawnił także, czego można spodziewać się po komputerowej wersji NiOh 2: Complete Edition. Gracze mogą liczyć na możliwość zmiany ustawień myszy i klawiszy oraz obsługę rozdzielczości 4K, HDR i ultraszerokich monitorów, w tym o wysokiej częstotliwości odświeżania (144 Hz). Nie będzie też blokady liczby klatek do np. 60 fps. Użytkownicy odpowiednio mocnego sprzętu zagrają w 120 klatkach na sekundę. Remastery obu części na PlayStation 5 również mają działać w 4K i nawet w 120 fps, a ultraszybkie wczytywanie gier sprawi, że częste zgony nie będą tak dotkliwe. Na koniec warto dodać, że posiadacze NiOh 2 w wersji na PS4 będą mogli w oczekiwaniu umilić sobie czas ostatnim dodatkiem do gry, The First Samurai, którego premiera odbędzie się 17 grudnia 2020 roku.