Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2017, 09:55

autor: Góral

NiOh z milionem sprzedanych egzemplarzy

Firma Koei Tecmo pochwaliła się, że jej najnowsza produkcja - wymagające RPG akcji NiOh - rozeszła się w ciągu kilkunastu dni w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy.

Kilkanaście dni temu na konsoli PlayStation 4 ukazała się gra NiOh. Produkcja zebrała pochlebne opinie w mediach (w tym i u nas), a w parze z dobrymi ocenami poszła również sprzedaż. Firma Koei Tecmo poinformowała (dzięki, Gematsu), że gra rozeszła się w ponad milionie egzemplarzy. Jak na tytuł dostępny tylko na jednej platformie sprzętowej, a do tego dość specyficzny i przeznaczony dla bardziej wymagających graczy, jest to znakomity rezultat. W ramach podziękowania za zaufanie, wraz z dzisiejszą aktualizacją 1.04 w ręce graczy zostanie oddana za darmo taka oto zbroja:

NiOh z milionem sprzedanych egzemplarzy - ilustracja #1
NiOh w skrócie:
  • RPG akcji od studia Team Ninja;
  • ukazało się 7 lutego bieżącego roku na PlayStation 4;
  • gra rozeszła się w ponad milionowym nakładzie.

Przypominam, że NiOh to RPG akcji, będące czymś w stylu Dark Souls połączonego z Diablo i Ninja Gaiden. W grze wcielamy się w wojownika z Zachodu o imieniu William, który trafia do Japonii w poszukiwaniu Edwarda Kelleyego. Na miejscu musi jednak zmierzyć się nie tylko ze swoim wrogiem, ale także z yokai – demonami nękającymi mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni.

Historia, w odróżnieniu od wspomnianego cyklu Dark Souls, podawana jest właściwie na tacy i by ją poznać nie trzeba całkowicie zanurzać się w świat gry. System walki jest bardziej rozbudowany i opiera się na trzech głównych postawach, a dodatkową atrakcją jest losowo generowane wyposażenie wypadające z wrogów.

NiOh – Geralt samuraj rozkochał w sobie rzeszę graczy. - NiOh z milionem sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2017-02-24
NiOh – Geralt samuraj rozkochał w sobie rzeszę graczy.