Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2017, 09:53

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Kryminalna przeszłość zadebiutowało na rynku

Ukazał się dodatek Kryminalna przeszłość (A Criminal Past) do gry Deus Ex: Rozłam Ludzkości. To ostatnie fabularne DLC do tej produkcji, oferujące nową minikampanię osadzoną na terenie więzienia dla przestępców z cyberwszczepami.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do sprzedaży trafił Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Kryminalna przeszłość (ang. Deus Ex: Mankind Divided - A Criminal Past), czyli drugi i ostatni fabularny dodatek do zeszłorocznego cyberpunkowego RPG-a. DLC ukazało się w wersji na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Jest to rozszerzenie niesamodzielne, więc do działania wymaga posiadania podstawowej wersji gry.

DODATEK W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Eidos Montreal
  2. Wydawca: Square Enix
  3. Gatunek: RPG
  4. Platforma: PC, XONE, PS4

Cena dodatku ustalona została na poziomie 11,99 euro (około 52 złote). Kryminalna przeszłość kosztuje więc tyle samo, co pierwsze fabularne DLC, czyli wydana w zeszłym roku Dziura w Systemie (ang. System Rift). Z tego powodu możemy się spodziewać, że oferuje podobną pod względem rozmiaru zawartość, starczającą na około dwie godziny zabawy.

Kryminalna przeszłość nie zaszokuje więc nikogo długością, ale dla fanów serii Deus Ex i tak jest to godna polecenia pozycja, gdyż prawdopodobnie stanowi ostatnią produkcję z tej marki, jaką zobaczymy przez długi czas. Wyniki sprzedaży Deus Ex: Mankind Divided były bowiem gorsze niż się tego spodziewano i według ostatnich doniesień porzucono prace nad kolejną odsłoną serii. Deweloper, czyli Eidos Montreal, ma się teraz skoncentrować na produkcjach osadzonych w komiksowym uniwersum wydawnictwa Marvel.

Przypomnijmy, że Deus Ex: Rozłam Ludzkości zadebiutowało 23 sierpnia zeszłego roku. Gra została przyjęta dosyć ciepło (nasz redaktor wystawił jej ocenę 8.0/10), ale generalnie uznano ją za produkcję gorszą niż poprzednia odsłona, czyli Deus Ex: Bunt Ludzkości. Krytykowano słabą fabułę oraz przede wszystkim zdecydowanie za krótką kampanię.

Możemy się pocieszać, że wysłanie cyklu na urlop zapewne dotyczy jedynie głównej serii. Square Enix od pewnego czasu rozwija markę za pomocą tworzonych z myślą o urządzeniach mobilnych produkcjach pobocznych i zwłaszcza ostatnia z nich, czyli Deus Ex GO, okazała się wyśmienita, więc mamy nadzieję na więcej pozycji tego typu.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Deus Ex: Rozłam ludzkości - gorszy bliźniak Buntu ludzkości
  3. Deus Ex: Rozłam Ludzkości - kompendium wiedzy