Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2017, 13:11

autor: Góral

Pierwsze recenzje NiOh - PS4 doczekało się kolejnej udanej produkcji

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje gry NiOh. Nowa produkcja studia Team Ninja okazała się bardzo udanym RPG akcji, które docenią miłośnicy Dark Souls, ale nie tylko oni.

Na kilka dni przed premierą gry NiOh zeszło embargo na recenzje produkcji i możemy już poczytać, co mają do powiedzenia redaktorzy niektórych serwisów. Nasz artykuł, podobnie jak kilku innych witryn (IGN, GameSpot, Polygon), znajduje się jeszcze w przygotowaniu, gdyż Czarny Wilk nie zdążył ukończyć nowego projektu ekipy Team Ninja, ale ma już coś do powiedzenia na jej temat, więc zainteresowanych odsyłam w to miejsce:

Z opublikowanych do tej pory opinii wynika, że NiOh to nad wyraz udana produkcja. W ostatnich latach ekipa Team Ninja obniżyła nieco loty, ale wychodzi na to, że wraz z nowym tytułem wraca na należne jej miejsce. Gra chwalona jest przede wszystkim za ciekawą rozgrywkę. Do produkcji przypięto jakiś czas temu łatkę „Dark Souls z samurajami”, co po części jest prawdą, ale w żadnym wypadku nie jest to bezczelny klon dokonań studia From Software. W NiOh znajdziemy bowiem wymagającą zabawę znaną z Soulsów, ale dla przykładu system łupów bardziej przypomina Diablo, a sama walka ma własny charakter, jest dynamiczna i rozbudowana, ale to nie powinno dziwić, w końcu to gra twórców Ninja Gaiden.

NiOh to udane RPG akcji łączące Dark Souls z Diablo i Ninja Gaiden. - Pierwsze recenzje NiOh - PS4 doczekało się kolejnej udanej produkcji - wiadomość - 2017-02-02
NiOh to udane RPG akcji łączące Dark Souls z Diablo i Ninja Gaiden.
NiOh w skrócie:
  • gra na PlayStation 4;
  • ukaże się 7 lutego;
  • za produkcję odpowiada studio Team Ninja;
  • tytuł zbiera wysokie oceny.

Ciekawie przedstawia się też sytuacja z oprawą graficzną. Nie jest to może szczyt możliwości PlayStation 4, ale gra pracuje w dwóch trybach (nie licząc opcji 4K dostępnej na PlayStation 4 Pro) – akcji i kinowym. W pierwszym przypadku gracze mogą cieszyć się lepszą animacją, ale gorszą grafiką, a w drugim lepszą grafiką, ale tylko 30 klatkami – dla każdego coś miłego. Ponadto historia podawana jest w przystępny sposób, nie jak ma to miejsce w serii Dark Souls. Niestety nie jest strasznie wciągająca i tak naprawdę ciekawie robi się dopiero pod koniec zabawy.

Jak widać, NiOh to bardzo dobra gra. Aktualna średnia w serwisie Metacritic wynosi 85 punktów, a poniżej znajdziecie kilka wybranych recenzji. Tytuł ukaże się 7 lutego na konsoli PlayStation 4.

Kilka wybranych recenzji gry NiOh: