Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2018, 10:35

autor: AlexB

Overwatch - Brigitte debiutuje na serwerach live

Nowa postać dołączyła do wesołej gromadki bohaterów Overwatch. Zgodnie z zapowiedziami, jest nią Brigitte, córka Torbjörna i giermek Reinhardta, która łączy w sobie umiejętności obu tych herosów. Tytuł otrzymał również inne zmiany w nowej aktualizacji.

Na początku marca firma Blizzard przedstawiła światu Brigitte Lindholm, czyli nową postać w swojej przebojowej drużynowej sieciowej strzelance Overwatch. Bohaterkę można było przez jakiś czas sprawdzać na serwerze testowym i w końcu nadszedł czas, by oficjalnie zagościła w grze. Stało się to wczoraj w nocy czasu polskiego. Choć Brigitte znalazła się już na serwerach live, nie można jej na razie wybrać w meczach rankingowych. Firma Blizzard jak zwykle chce dać graczom niezaznajomionym z umiejętnościami nowej postaci chwilę na oswojenie się z nią. Bohaterka wsparcia stanie się dostępna w głównym trybie Overwatch wraz ze startem 10. sezonu rywalizacji, który najprawdopodobniej rozpocznie się na przełomie kwietnia i maja.

Choć Brigitte jest już dostępna na serwerach live, na jej debiut w meczach rankingowych trzeba trochę poczekać. - Overwatch - Brigitte debiutuje na serwerach live - wiadomość - 2018-03-22
Choć Brigitte jest już dostępna na serwerach live, na jej debiut w meczach rankingowych trzeba trochę poczekać.

Brigitte Lindholm jest najmłodszą córką inżyniera Torbjörna i giermkiem Reinhardta, czyli postaci doskonale znanych wszystkim fanom Overwatch. Relacje kobiety z tymi bohaterami znajdują odzwierciedlenie w jej umiejętnościach. Brigitte doskonale radzi sobie w obronie. Może zarówno dokonywać sporego spustoszenia w szeregach wrogów za pomocą rakietowego korbacza o dużym zasięgu, jak i rozrzucać pakiety regeneracyjne uzdrawiające sojuszników lub dające im pancerz oraz chronić ich za pomocą Tarczy Osłonowej. We wsparciu drużyny, zwłaszcza w sytuacjach podbramkowych, niezwykle przydatny może okazać się również „ult” Brigitte. Po naładowaniu paska bohaterka jest w stanie aktywować Natchnienie, które na chwilę przyspiesza jej ruchy i obdarowuje sprzymierzeńców pancerzem utrzymującym się, dopóki nie otrzymują oni obrażeń.

Brigitte posiada dwa ataki specjalne. Pierwszym z nich jest Trzaśnięcie. Po jego aktywowaniu bohaterka uderza swoim rakietowym korbaczem na dużą odległość i po trafieniu w przeciwnika zadaje mu obrażenia i odrzuca go. Drugi cios można wykonać jedynie, gdy aktywowana jest Tarcza Osłonowa Brigitte. Gdy się na niego zdecydujemy, wojowniczka z impetem szarżuje na oponentów i jeśli trafi, na chwilę ich ogłusza. Więcej na temat bohaterki i jej zdolności możecie znaleźć tutaj.

Niewykluczone zatem, że córka Torbjörna, jako postać potrafiąca zarówno efektywnie leczyć, jak i chronić drużynę, zamiesza w mecie. Może się ona okazać nieodzowna zwłaszcza w momencie, gdy nasi kompani uprą się, by grać wyłącznie bohaterami ataku. Czy jednak okaże się ona tak użyteczna, na jaką wygląda? Przekonamy się o tym za nieco ponad miesiąc.

Brigitte zadebiutowała w Overwatch wraz z patchem 1.21.0.1. Naprawia on szereg błędów i najbardziej palących problemów. Zmian doczekały się chociażby umiejętność hakowania Sombry, ataki Pięści Zagłady, wygląd interfejsu, który teraz pokazuje stopień naładowania superumiejętności sojuszników itp. Do porządku doprowadzono również wyświetlanie informacji o zabójstwach, które często nie działało dobrze, zwłaszcza gdy w jednym ataku dana postać wyeliminowała kilku przeciwników. Więcej o zmianach, jakie wprowadziła najnowsza aktualizacja, przeczytacie tutaj.