Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2024, 17:25

autor: Zuzanna Domeradzka

Otwarty świat RPG akcji Titan Quest 2 ma sprawić, że gra będzie godnym następcą kultowej „jedynki”

W Titan Quest 2 zwiedzimy wiele ręcznie zaprojektowanych lokacji i odkryjemy ich sekrety. Twórcy wyczekiwanego RPG akcji podkręcają atmosferę przed zbliżającym się pokazem.

Źródło fot. Grimlore Games / THQ Nordic
i

Przyszła pora na kolejną garść ciekawostek dotyczących nadciągającego Titan Questa 2. Przede wszystkim zainteresują one osoby zwracające uwagę na klimat i projekty lokacji w grach. Odpowiedzialne za owo RPG akcji studio Grimlore Games w najnowszym wpisie podzieliło się informacjami o otwartym świecie – ten element „dwójki” ma szczególnie sprawić, że produkcja będzie godnym następcą pierwszego Titan Questa.

Piękne greckie lokacje

Jak wiemy, wszystkie poziomy w grze zostaną zaprojektowane ręcznie przez deweloperów, a nie wygenerowane losowo. Dzięki temu lokacje mają być pełne detali, a eksplorujący je gracz będzie mógł lepiej wczuć się w klimat świata nawiązującego do kultury i mitologii greckiej. Titan Quest II ma zachwycać napotkanymi po drodze kapliczkami oraz reliktami Tytanów (patrz grafika poniżej) czy doryckimi świątyniami ze szczegółowymi wykończeniami, a jeśli zatrzymamy się, aby lepiej przyjrzeć się takim miejscom, być może uda nam się rozwiązać związane z nimi zagadki i zdobyć cenne nagrody.

store.steampowered.com

Produkcja ma zachęcać do zbaczania z głównej ścieżki prowadzącej do wyznaczonego celu. Ciekawscy gracze natrafią na takie piękne lokacje, jak ruiny w jaskini z wodospadami, które niegdyś mogły być zamieszkiwane przez rybaków, a teraz zostały opanowane przez Ichtian (zob. screen poniżej).

store.steampowered.com

Twórcy doradzają, aby grając w Titan Questa II, badać zakamarki oraz wypatrywać szczelin i gzymsów, z których da się dostać do ukrytych miejsc. Po wspinaczce górskiej można dotrzeć bowiem do gniazda gryfa, odkryć nowe wyzwania lub po prostu podziwiać piękny krajobraz z punktu widokowego.

store.steampowered.com

store.steampowered.com

Wkrótce poznamy datę debiutu?

Niestety wciąż nie znamy daty premiery Titan Questa 2, który zmierza na PS5, XSX/S i PC. Twórcy najpewniej zdradzą ją podczas sierpniowej transmisji THQ Nordic Digital Showcase, gdzie zobaczymy nowy materiał z gry oraz więcej pięknych widoków.