Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2024, 17:00

autor: Zuzanna Domeradzka

W Titan Quest 2 zetrzemy w proch szeroką gamę dzikich i przedziwnych bestii. Gryf i hippokamp prezentują się bajecznie, a zarazem groźnie

Odpowiedzialne za Titan Quest II studio Grimlore Games zdradziło kolejne szczegóły dotyczące przeciwników w nadchodzącym RPG akcji. Graczom przyjdzie się zmierzyć z majestatycznym gryfem i hippokampem.

Źródło fot. THQ Nordic / Grimlore Games
i

Twórcy nadciągającego Titan Quest II nie przestają dostarczać informacji o swoim RPG akcji. Do tej pory szczegółowo omówiona została znana z mitologii greckiej Sparta czy Ichtianie, a więc pojawiający się już w części pierwszej „ryboludzie”. Nowy wpis studia Grimlore Games zainteresuje fanów fantastycznych kreatur.

Deweloperzy wyjawili, że pierwszym minibossem, z jakim zmierzymy się w Titan Quest 2, będzie gryf.

  1. To znane mityczne stworzenie z ciałem lwa i głową orła. Jest on dużym zagrożeniem dla lokalnych mieszkańców, gdyż zjada owce, kozy, świnie oraz dziki.
  2. Gryf podczas potyczki może wzbić się w powietrze i stamtąd wykonać potężny atak. Chociaż zwierzę jest jednym z pierwszych poważniejszych przeciwników w grze, to i tak może stanowić wyzwanie oraz sprawdzić podstawowe umiejętności gracza.

THQ Nordic / Grimlore Games

Innym bossem w Titan Quest II jest hippokamp.

  1. To połączenie konia z rybą – starożytni Grecy wierzyli, że to po prostu dorosła wersja konika morskiego, który m.in. ciągnie rydwan Posejdona.
  2. Hippokamp będzie bardziej wymagającym przeciwnikiem od gryfa. Może chociażby połączyć lodowy atak z błyskawicami, czy wykorzystać erupcję gejzeru, a następnie ogłuszyć gracza piorunem. Dodatkowym wyzwaniem ma być fakt, że to stworzenie będzie odporne na tzw. efekty kontroli tłumu.

THQ Nordic / Grimlore Games

THQ Nordic / Grimlore Games

Trzeba przyznać, że projekty gryfa i hippokampa wpasowują się w inspirowany mitologią grecką styl Titan Quest 2. Chociaż stworzenia prezentują się pięknie, to w grze mogą sprawić nie lada problem. Twórcy zapewniają jednak, że walka w nadchodzącym RPG akcji ma opierać się w dużej mierze na zapamiętywaniu ataków wrogów, więc istnieje szansa na wyjście z potyczek zwycięsko za pierwszym razem. Warto nadmienić, że gdy raz pokonamy takiego gryfa czy hippokampa, to później będziemy mogli ich przywołać i zmierzyć się z nimi jeszcze raz, aby zdobyć cenne nagrody.

Titan Quest II ukaże się na PS5, XSX/S i PC. Na razie nie znamy daty premiery gry.

  1. Titan Quest II na Steamie