Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2024, 20:36

autor: Zuzanna Domeradzka

Sparta z Titan Quest 2 w szczegółach. Będzie to inne miasto-państwo niż to, które znamy z historii i mitów

Twórcy Titan Quest 2 uchylili rąbka tajemnicy na temat historii przedstawionej w grze. Pojawi się w niej ikoniczne miasto-państwo Sparta, lecz w nieco zmodyfikowanym wydaniu.

Źródło fot. Grimlore Games / THQ Nordic
i

Jako że w nadchodzącym RPG akcji Titan Quest II powrócimy do starożytnej Grecji, brak jednego z najbardziej znanych polis z tego okresu byłby bardzo rozczarowujący. Twórcy gry dobrze zdają sobie z tego sprawę, dlatego też umieścili w niej Spartę oraz charakterystyczną armię tego miasta-państwa. Jej obecność niejako potwierdzał już pierwszy zwiastun. Teraz jednak deweloperzy postanowili dokładniej przybliżyć tę kwestię.

  1. W Titan Quest II, podobnie jak w „jedynce”, pojawi się wiele postaci, potworów i motywów znanych z mitologii. Z tego powodu potężne spartańskie wojsko jest niezwykle potrzebne, aby bronić miast i wiosek w Grecji.
  2. Twórcy postanowili otoczyć Spartę wielkim murem, który widoczny jest w pierwszym trailerze (w rzeczywistości owe polis nie miało takiego zabezpieczenia).
  3. Graczom zadane zostało pytanie bezpośrednio związane z fabułą Titan Quest II. „Co, jeśli Sparta upadnie, a ochrona zniknie?”. Deweloperzy wyjawili, że do takiego stanu przyczyniła się pycha Spartan oraz mur wzniesiony wokół omawianego miasta-państwa:

Nie chcemy zdradzać zbyt wiele, ale wyobraźcie sobie, co się stanie, gdy najpotężniejsze miasto-państwo na Półwyspie Peloponeskim zamknie się w sobie i otoczy murem, szukając przy tym potęgi, która mogłaby odeprzeć hordy monstrów i uczynić z nich rywali dla bogów. Wyobraźcie sobie, co się stanie, kiedy jego pycha przyciągnie uwagę Nemezis [greckiej bogini zemsty – dop. red.], a ona za cel obierze ukaranie [Spartan].

W tym momencie rozpocznie się przygoda protagonisty Titan Quest II, który będzie musiał pokonać Nemezis. Dokładną historię upadku Sparty oraz inne sekrety gracze mają odkryć sami po debiucie produkcji.

Chociaż w grze dokonano wielu zmian względem dziejów Grecji, to twórcy starali się wiernie oddać wygląd m.in. spartańskiej armii czy wizerunku bogini znanego z mitologii. Można się im przyjrzeć na udostępnionych grafikach (poniżej).

Źródło: steamcommunity.com

Źródło: steamcommunity.com

Źródło: steamcommunity.com

Przypomnijmy, że Titan Quest II ukaże się na PS5, XSX/S i PC. Na razie nie znamy daty premiery gry.