Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2024, 17:59

autor: Zuzanna Domeradzka

W Titan Quest 2 nie zabraknie walczących w grupach „ryboludzi". Oto jak Ichtianie prezentują się w grze

W nadchodzącym RPG akcji Titan Quest 2 powrócą przeciwnicy znani z „jedynki”. Walcząc w grupie, Ichtianie sprawią graczom wiele problemów.

Źródło fot. Grimlore Games / THQ Nordic
i

Twórcy Titan Quest II próbują utrzymać zainteresowanie nadchodzącym RPG akcji, wyjawiając kolejne szczegóły, które mogą się przydać podczas rozgrywki. Po ciekawostkach na temat fabuły gry i Sparty studio Grimlore Games udostępniło wiadomość dotyczącą niebezpiecznych przeciwników. Chodzi o Ichtian, których z pewnością kojarzą fani pierwszego Titan Quest.

„Ryboludzie” powrócą w „dwójce” – frakcja ta pojawi się już we wczesnych etapach gry, więc przed jej premierą warto bliżej przyjrzeć się tym oponentom. Nienawidzący boga Glaukosa Ichtianie nie lubią oddalać się za bardzo od wody, dlatego też będą atakować graczy np. na plażach. Deweloperzy wyszczególnili kilku przedstawicieli owej grupy, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć w Titan Quest II.

  1. Ichtiańscy szturmowcy mają walczyć włóczniami – rzucając nimi lub używając ich w bezpośrednich starciach.
  2. Zaklinacze pomogą sojusznikom, m.in. lecząc ich rany.
  3. Łowcy wykorzystają swoją zwinność i chętniej niż szturmowcy będą walczyć wręcz ciężką włócznią (zamiast rzucać nią z dystansu).
  4. Brutale to ciężko opancerzeni wojownicy z maczugami. Ich ataki mają być bardzo potężne, dlatego też nawet walka jeden na jednego okaże się dużym wyzwaniem.

Poszczególni przedstawiciele Ichtian nie byliby tak trudni do pokonania, gdyby nie fakt, że zawsze trzymają się w grupach. Oddział „ryboludzi” może składać się z różnych specjalistów, których skille dobrze się dopełniają. Gracz będzie więc musiał podejść do pojedynków strategicznie, wybierając, kogo pozbyć się w pierwszej kolejności, aby wyjść z nich zwycięsko. Ponadto konieczne okaże się umiejętne korzystanie z kombinacji różnych zdolności protagonisty i mądre wykorzystywanie jego mocnych stron.

Przedstawiciele frakcji „ryboludzi"steamcommunity.com

Bronie Ichtiansteamcommunity.com

Deweloperzy wspomnieli, że chcieliby przedstawić zachowanie wrogów w akcji, publikując stosowny gameplay, jednak jeszcze przyjdzie nam na niego poczekać, gdyż „gra potrzebuje nieco więcej czasu”, żeby prezentowała się dobrze na takim materiale. Titan Quest II ukaże się na PS5, XSX/S i PC. Data premiery produkcji na razie nie jest znana.