Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2023, 21:12

autor: Kamil Kleszyk

Titan Quest 2 zapowiedziany; Diablo 4 zyska nowego konkurenta

Podczas tegorocznego THQ Nordic Digital Showcase zapowiedziano Titan Quest 2. Ogłoszenie kontynuacji kultowego RPG akcji okraszone zostało widowiskowym trailerem.

Źródło fot. THQ Nordic.
i

Na tę informację z pewnością czekało wielu fanów Titan Questa. Podczas tegorocznego THQ Nordic Digital Showcase ogłoszono bowiem, że trwają prace nad drugą odsłoną serii zapoczątkowanej w 2006 roku.

  1. Titan Quest II – bo tak brzmi tytuł nadchodzącego RPG akcji – tworzone jest przez niemieckie studio Grimlore Games, znane z prac nad trzecią odsłoną cyklu SpellForce.
  2. Graczy powinien również zainteresować fakt, że produkcja powstaje nie tylko z myślą o komputerach osobistych, ale również o konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X i S.
  3. Niestety w trakcie wydarzenia nie podana została data premiery gry.
  4. Na osłodę pozostaje nam jednak efektownie wyglądający trailer. Możecie go obejrzeć poniżej.

Jak informują twórcy, druga część, podobnie jak oryginał, zabierze nas do starożytnej Grecji. Gracze będą musieli stawić czoła niewyobrażalnym wyzwaniom, dążąc do pozyskania legendarnych łupów i stworzenia potężnych konfiguracji postaci. Te ostatnie będą niezbędne do tego, aby pokonać głównego antagonistę Titan Questa II – Nemezis, boginię zemsty.

Przypomnijmy, że kilka lat temu – za sprawą THQ Nordic – oryginalny Titan Quest doczekał darmowej reedycji, a chwilę później otrzymaliśmy dwa spore dodatki. Gra doczekała się wtedy także portu na PS4, XOne oraz urządzenia mobilne.

Pod względem mechaniki Titan Quest to klasyczny przedstawiciel gatunku RPG akcji spod znaku hack'n'slash. Wydanie drugiej części będzie zatem oznaczać, że Diablo IV zyska kolejnego konkurenta obok Path of Exile 2.

  1. Titan Quest II na Steamie

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej