Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2017, 11:03

autor: Adrian Werner

OpenIV znowu dostępne do pobrania - moderzy i Take-Two zakopali topór wojenny

Na stronie OpenIV, czyli narzędzia moderskiego do gier studia Rockstar, przywrócono opcję pobrania programu. Kończy to zamieszanie, jakie w czerwcu wybuchło wokół modów do Grand Theft Auto V.

OpenIV powróciło na dobre. - OpenIV znowu dostępne do pobrania - moderzy i Take-Two zakopali topór wojenny - wiadomość - 2017-07-04
OpenIV powróciło na dobre.

Wszystko wskazuje na to, że awantura wokół modów do Grand Theft Auto V wreszcie dobiegła końca, przynajmniej na razie. Na oficjalnej stronie projektu OpenIV ponownie pojawiła się bowiem opcja pobrania tego narzędzia, wykorzystywanego przez większość najbardziej ambitnych fanowskich produkcji.

Przypomnijmy, że w połowie czerwca firma Take-Two zażądała od autorów OpenIV zaprzestania dalszej działalności, grożąc, w razie odmowy, konsekwencjami prawnymi. Twórcy narzędzi dostosowali się do życzeń wydawcy, choć nie kryli swojego niezadowolenia. Jeszcze gorzej zareagowali gracze. Serwis Steam został wręcz zalany negatywnymi oceanami Grand Theft Auto V. Skala tego protestu była tak duża, że obecnie najnowsze noty użytkowników podawane są jako „przytłaczająco negatywne”.

Wydawca tłumaczył, że nie przeszkadzają mu modyfikacje dla pojedynczego gracza i źródłem niepokoju jest fakt, że OpenIV teoretycznie może zostać wykorzystane do manipulowania przy trybie multiplayer, czyli GTA Online. Firma ostatecznie złagodziła swoje stanowisko wypuszczając oświadczenie, że nie będzie próbowała zatrzymać żadnego projektu, który obejmuje jedynie singleplayer.

Takie stwierdzenie Take-Two musiało uspokoić autorów OpenIV, gdyż wznowili oni pracę nad projektem i wypuścili za pomocą launchera programu aktualizację. Na oficjalnej stronie nie przywrócono jednak opcji pobrania narzędzia, więc nową wersję otrzymały tylko osoby, które już posiadały je zainstalowane. Teraz OpenIV ponownie stało się powszechnie dostępne, co mamy nadzieję oznacza koniec wszystkich problemów z wydawcą.

  1. OpenIV – strona oficjalna