Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2017, 10:57

autor: Góral

Rayman - opublikowano porzucony prototyp na konsolę SNES

W sieci opublikowano prototypową wersję porzuconego Raymana z konsoli SNES, udostępnioną przez samego Michela Ancela. Możecie ją pobrać za darmo, ale do działania wymagany jest jeden z emulatorów urządzenia Nintendo.

Omar Cornut, założyciel studia Lizardcube, prowadzący stronę SMS Power archiwizującą stare gry, opublikował prototyp nigdy niewypuszczonego Raymana z konsoli SNES, który udostępnił mu sam Michel Ancel, czyli twórca maskotki Ubisoftu. Jeżeli chcecie sprawdzić, co szykowano dla posiadaczy rzeczonego sprzętu, musicie najpierw zaopatrzyć się w jeden z emulatorów urządzenia, a następnie pobrać plik z tego miejsca. Oczywiście pamiętajcie, że jest to nieukończona produkcja – taka ciekawostka i gratka dla miłośników growej historii.

Rayman ze SNES-a / Źródło screenów i zdjęć znajdujących się w newsie: twitter.com/ocornut - Rayman - opublikowano prototyp porzuconej odsłony na konsolę SNES - wiadomość - 2017-07-04
Rayman ze SNES-a / Źródło screenów i zdjęć znajdujących się w newsie: twitter.com/ocornut
Rayman w skrócie:
  1. słynny cykl platformówek zapoczątkowany w 1995 roku;
  2. został wykreowany przez Michela Ancela;
  3. ostatnią odsłoną serii jest Rayman Adventures z 2015 roku.

O Raymanie na SNES-a usłyszeliśmy w zeszłym roku, gdy Michel Ancel pochwalił się znalezionym ROM-em, który przepadł ponad 20 lat temu. Jak dobrze wiemy, z produkcji nic nie wyszło i pierwsze przygody zabawnego bohatera ukazały się w 1995 roku nie na konsoli Nintendo, a na Atari Jaguar i PlayStation, a w późniejszym czasie także na MS-DOS, Sega Saturn i innych platformach sprzętowych.

W kolejnych latach seria bardzo zyskała na popularności, stając się jedną z najbardziej cenionych marek w branży. Niestety wszystko przemija, w tym i szał na Raymana. Obecnie cykl znacznie stracił na znaczeniu, nawet pomimo wypuszczenia świetnego Rayman Origins w 2011 roku i jeszcze lepszego Rayman Legends w 2013 roku. Ostatnią odsłoną jest wydane w 2015 roku na urządzeniach mobilnych Rayman Adventures. Na ten moment nie wiadomo nic o nowej, dużej części.

Rayman - opublikowano prototyp porzuconej odsłony na konsolę SNES - ilustracja #2
Rayman - opublikowano prototyp porzuconej odsłony na konsolę SNES - ilustracja #3
Rayman - opublikowano prototyp porzuconej odsłony na konsolę SNES - ilustracja #4
  1. Oficjalna strona firmy Ubisoft