Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2014, 11:49

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty - ujawniono cenę gry. Datę premiery poznamy przed targami E3

Wydawca gry Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty, odświeżonej wersji kultowej platformówki Oddworld: Abe's Oddysee, poinformował, że ujawni datę premiery tuż przed tegorocznymi targami E3. Jednocześnie zdradził cenę produkcji, która wyniesie 24,99 euro (nieco ponad 100 zł). Projekt najpierw trafi do posiadaczy konsol marki PlayStation i wykorzysta system Cross Buy. Dodatkowo opublikowano kilka nowych screenów.

Firma Oddworld Inhabitants poinformowała, że ogłosi datę premiery gry Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty 9 czerwca, czyli tuż przed tegorocznymi targami E3 (Electronic Entertainment Expo). Ujawniono za to, że w pierwszej kolejności produkcja trafi na konsole PlayStation 3, PlayStation Vita i PlayStation 4, w cenie 24,99 euro (nieco ponad 100 zł) i wykorzysta system Cross Buy. W związku z tym, nabywając jedną z wersji, otrzymamy dostęp do wszystkich trzech. Jednocześnie zdradzono, że firma pracuje nad implementacją Cross Save – opcji pozwalającej na rozpoczęcie zabawy na jednej platformie sprzętowej (np. na PS3) i dokończenie jej na PSV i na odwrót. Niestety nie zdradzono nic na temat pozostałych urządzeń. Informacje te mają zostać ujawnione w późniejszym czasie.

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty najpierw ukaże się na konsolach PlayStation.

Przy okazji opublikowano kilka nowych screenów, prezentujących rozgrywkę w produkcji tworzonej przez studio Just Add Water. Zachęcam także do zapoznania się z ostatnim zwiastunem (jeżeli jeszcze go nie widzieliście, to znajdziecie go na samym dole niniejszej informacji), na którym również można obejrzeć Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty w akcji.

Tytuł będzie odświeżoną wersją kultowej gry platformowej Oddworld: Abe's Oddysee z 1997 roku. Głównym bohaterem produkcji jest Abe – jeden z Mudokonów więzionych i zmuszanych do ciężkiej pracy przez Glukkonów. Pewnego dnia, dociera do niego wieść o planowanej zagładzie i postanawia wydostać się z więzienia, przy okazji uwalniając swoich przyjaciół. Remake posiadać ma stworzoną zupełnie od podstaw oprawę graficzną oraz przerobione audio. Warto także wspomnieć, że firma Oddworld Inhabitants planuje również odświeżyć Oddworld: Abe's Exoddus, a w późniejszym czasie stworzyć zupełnie nową odsłonę serii.

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty - datę premiery poznamy przed targami E3.