Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2023, 21:25

autor: Maciej Gaffke

Ocena Starfielda na Steam spadła do „mieszanej”; recenzje są coraz mniej entuzjastyczne

Starfield coraz rzadziej zachwyca użytkowników Steama. Recenzje wystawione na tej platformie w ostatnim czasie sprawiają, że gra może być postrzegana jako przeciętna. Ponadto ukazał się patch 1.8.86, który implementuje DLSS w pełnej wersji.

Źródło fot. Bethesda Softworks
i

Starfield notuje kiepski okres na platformie firmy Valve. Na najnowszą grę Bethesdy coraz mniej użytkowników Steama patrzy przychylnym okiem – świadczą o tym ich niedawne recenzje, które przyczyniły się do spadku ogólnej oceny do „mieszanego” poziomu.

  1. Aktualnie Starfield ma na koncie ponad 75 tysięcy opinii. Pozytywnie o grze wypowiadają się autorzy około 69% z nich.
  2. Jeszcze gorzej prezentują się recenzje wystawione grze w ciągu ostatnich 30 dni. Tych jest ponad 6 tysięcy i jedynie 48% ma pozytywny wydźwięk.
  3. Mimo to tytuł nadal ma wielu oddanych fanów na Steamie. W grze regularnie bawi się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy osób naraz (ostatni dobowy rekord to 31 090 graczy w tym samym czasie).

Zaznaczmy, że inne popularne tytuły Bethesdy dalej utrzymują swoją wysoką ocenę na Steamie. Można tu przytoczyć choćby słynnego Skyrima, który ma 94% pozytywnych recenzji od użytkowników platformy Valve, czy Fallouta 4 z 83% pochlebnych opinii.

Mimo że twórcy chwalili się przekroczeniem 10 milionów graczy w Starfieldzie kilkanaście dni po premierze, nie przełożyło się to na przesadnie pozytywny odbiór produkcji. Niektóre osoby wprost stwierdzały, że po pewnym czasie „nie mogą już zmusić się do grania”. Często zarzucane tytułowi słaba grafika oraz pustka świata to tylko wybrane problemy.

W rezultacie szumnie zapowiadany przez Bethesdę Starfield zgarnął tylko jedną nominację do The Game Awards 2023. Produkcja powalczy m.in. z Baldur’s Gate 3 o nagrodę w kategorii „najlepsze RPG”.

Przypomnijmy na koniec, że Starfield miał premierę 6 września. Gra jest dostępna z polskimi napisami na Xboksach Series X/S, PC oraz w usłudze Game Pass.

Starfield – aktualizacja 1.8.86

Bethesda dosłownie przed chwilą wypuściła nową aktualizację dla Starfielda, która wprowadza m.in. obsługę DLSS na PC (wcześniej ta technologia była obecna w grze w wersji beta), ogólne poprawki rozgrywki oraz usprawnienia wydajności. Ze szczegółami najnowszej łatki możecie zapoznać się w tym miejscu.

  1. Starfield – nasza recenzja gry
  2. Poradnik do Starfielda

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

Kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionym dla pojedynczego gracza. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka. W GRY-Online.pl zajmuje się głównie newsowaniem.

więcej