Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2020, 20:20

autor: "Vergil"

Nowy Far Cry przed kwietniem 2021, twierdzi Jason Schreier

Przed kwietniem 2021 roku firma Ubisoft zamierza oddać w nasze ręce pięć gier z segmentu AAA. Jason Schreier z serwisu Kotaku przekonuje, że dwa niezapowiedziane jeszcze projekty to nowe odsłony serii Far Cry i Assassin’s Creed.

W SKRÓCIE:
  1. przed kwietniem 2021 r. Ubisoft wyda pięć gier z segmentu AAA;
  2. mowa o Tom Clancy’s Rainbow Six: Quarantine, Gods & Monsters oraz Watch Dogs: Legion...
  3. ...a Jason Schreier twierdzi, że dwa niezapowiedziane jeszcze tytuły to nowy Far Cry i kolejny Assassin’s Creed.

Firma Ubisoft nie tylko opublikowała raport podsumowujący ostatnie miesiące swojej działalności, lecz także poinformowała inwestorów, że w okresie od 1 kwietnia 2020 roku do 31 marca 2021 roku zamierza wydać pięć tytułów z segmentu AAA. Trzy z nich to już zapowiedziane produkcje, czyli Tom Clancy’s Rainbow Six: Quarantine, Gods & Monsters oraz Watch Dogs: Legion. Dwie kolejne pozycje są natomiast projektami trzymanymi dotąd w tajemnicy, reprezentującymi „największe marki” francuskiego wydawcy. Jeśli jednak macie nadzieję, że wśród nich znajduje się nowa odsłona cyklu Tom Clancy’s Splinter Cell, to niestety nie mamy dla Was dobrych wieści. Jason Schreier z serwisu Kotaku, który często dzieli się z graczami rozmaitymi informacjami zza branżowych kulis, przekonuje bowiem, że mowa o nowym Assassin’s Creed, a także o kolejnej części serii Far Cry.

Jak nietrudno się domyślić, obecnie nie wiadomo, czy w przypadku ostatniego z wymienionych projektów mowa o pełnoprawnej, szóstej odsłonie cyklu, czy też o spin-offie na wzór gry Far Cry: Primal. Niemniej można założyć, że podobnie jak Far Cry 4, owa enigmatyczna produkcja będzie tytułem międzygeneracyjnym – od dawna nie jest tajemnicą, że już zapowiedziane produkcje z portfolio Ubisoftu mają trafić na konsole zarówno obecnej, jak i następnej generacji. Jako że ma ona zadebiutować przed kwietniem 2021 roku, jej oficjalnej zapowiedzi można się spodziewać w okolicach tegorocznych targów E3.

Co zaś tyczy się kolejnej odsłony cyklu Assassin’s Creed – plotki na jej temat wychodzą na światło dzienne od dłuższego czasu, jednak jak dotąd nie znalazły żadnego potwierdzenia. W styczniu Daniel Ahmad, czyli starszy analityk w firmie Niko Partners, stwierdził, że wbrew temu, co sugerują nieoficjalne doniesienia, projekt „nawet nie nazywa się Ragnarok”, choć „niektóre szczegóły są zbieżne”, jak na przykład „ulepszona walka”.

Niezależnie od tego, gdzie zabierze nas kolejny Far Cry, z pewnością stawimy w nim czoła jakiemuś szaleńcowi. - Nowy Far Cry przed kwietniem 2021, twierdzi Jason Schreier - wiadomość - 2020-02-06
Niezależnie od tego, gdzie zabierze nas kolejny Far Cry, z pewnością stawimy w nim czoła jakiemuś szaleńcowi.
  1. Oficjalna strona internetowa firmy Ubisoft