Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2020, 09:00

autor: Adrian Werner

Borderlands 3 - sprzedaż wkrótce przekroczy 8 mln egzemplarzy

Firma Take-Two Interactive poinformowała, że sprzedaż Borderlands 3 lada chwila przekroczy 8 mln egzemplarzy. Produkcja znajduje nabywców w wyraźnie szybszym tempie niż dwie poprzednie odsłony cyklu.

Borderlands 3 radzi sobie nawet lepiej niż druga część cyklu. - Borderlands 3 - sprzedaż wkrótce przekroczy 8 mln egzemplarzy - wiadomość - 2020-02-07
Borderlands 3 radzi sobie nawet lepiej niż druga część cyklu.
Porównanie wyników sprzedaży serii:
  1. Borderlands: 3 mln w cztery miesiące
  2. Borderlands 2: prawie 6 mln w pięć miesięcy
  3. Borderlands 3: prawie 8 mln w pięć miesięcy

Szefostwo studia Gearbox Software ma powody do zadowolenia. Sprzedaż najnowszej gry zespołu, czyli Borderlands 3, wkrótce przekroczy 8 milionów egzemplarzy. Informacja ta znalazła się w raporcie finansowym firmy Take-Two Interactive, która jest wydawcą projektu.

Przypomnijmy, że Borderlands 3 zadebiutowało na rynku 13 września 2019 roku na PC i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Wydanie pecetowe dostępne jest wyłącznie przez Epic Games Store. Na początku listopada Take-Two Interactive informowało, że sprzedaż gry zbliża się do 7 mln, więc przez trzy miesiące produkcja znalazła dodatkowy milion nabywców.

Wydawca nie poinformował, jak poradziły sobie wersje na różne platformy sprzętowe. Dysponujemy jedynie szacunkami serwisu PlayTracker z zeszłego miesiąca, według których pecetowe Borderlands 3 sprzedało się w ok. 2 mln egzemplarzy, będąc zdecydowanie największym bestsellerem wśród exclusive’ów serwisu Epic Games Store.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że gra radzi sobie wyraźnie lepiej niż poprzednie odsłony serii. Po czterech miesiącach od premiery pierwsze Borderlands znalazło 3 mln nabywców, natomiast Borderlands 2 w ciągu pięciu miesięcy od debiutu rozeszło się w prawie 6 mln egzemplarzy.

Poprzednie części serii sprzedawały się wyśmienicie przez długie lata, co było zasługą regularnego wydawania godnych uwagi dodatków. Borderlands 3 ma być rozwijane w ten sam sposób. W grudniu zadebiutowało pierwsze duże DLC zatytułowane Moxxi's Heist of the Handsome Jackpot, a kolejne są w drodze.

  1. Recenzja gry Borderlands 3 – w kosmosie bez zmian
  2. Borderlands 3 - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry