Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2020, 09:53

Wyniki sprzedaży exclusive'ów Epic Games Store

Serwis PlayTracker opublikował szacunkowe wyniki sprzedaży najważniejszych exclusive’ów sklepu Epic Games Store, takich jak Borderlands 3, World War Z, Metro Exodus, Control czy The Outer Worlds.

Borderlands 3 jest największym bestsellerem Epic Games Store. - Wyniki sprzedaży exclusive'ów Epic Games Store - wiadomość - 2020-01-16
Borderlands 3 jest największym bestsellerem Epic Games Store.

Wczoraj poznaliśmy wyniki finansowe serwisu Epic Games Store za miniony rok. Podano także listę najpopularniejszych gier, ale nie zdradzono, jak sprzedały się poszczególne produkcje. Naszą ciekawość zaspokoić postanowiła strona PlayTracker.

PlayTracker to niezależny serwis zbierający dane z poszczególnych platform przez API i własne skrypty. W ten sposób gromadzą informacje m.in. ze Steama, PlayStation Network, Xbox Live, Origin, GOG.com oraz gier Overwatch i Guild Wars 2.

Opublikowane przez nią dane są szacunkowe, ale przekonujące, gdyż podczas ich zbierania bazowano nie tylko na informacjach od wydawców i deweloperów, ale również statystykach z usług konsolowych. Dzięki temu możliwe było odjęcie wyników wersji na Xboksa One i PlayStation 4 od ogólnej sprzedaży danego tytułu. Ta metoda ma jedno poważne ograniczenie – nie sprawdza się dla produkcji pokroju Red Dead Redemption 2 czy Tom Clancy's The Division 2, które na PC dostępne są nie tylko w Epic Games Store. Daje jednak wiarygodne wyniki w przypadku prawdziwych exclusive’ów tego serwisu. Dziwić może jedynie obecność The Outer Worlds w zestawieniu, gdyż produkcja dostępna jest również przez Microsoft Store, ale w tym wypadku najpewniej możliwe było obliczenie liczby egzemplarzy sprzedanych przez ten sklep dzięki danym z API Xbox Live.

Gra:

Sprzedaż w serwisie Epic Games Store:

Borderlands 3

1,954 mln egzemplarzy

World War Z

1,022 mln

Metro Exodus

707 tys.

Satisfactory

644 tys.

Control

244 tys.

The Outer Worlds

154 tys.

Untitled Goose Game

151 tys.

Fakt, że Borderlands 3 jest najlepiej sprzedającym się exclusive’em w Epic Games Store, nie jest żadnym zaskoczeniem, gdyż była to jedna z najważniejszych premier ubiegłego roku. Co jednak ciekawe PlayTracker podkreśla, że w porównaniu z wersjami konsolowymi znacznie mniejsza część posiadaczy wydania pecetowego nadal pozostaje aktywna w grze.

Porównując wyniki powyższych tytułów z największymi bestsellerami ubiegłego roku na Steam, Borderlands 3 znalazłoby się w kategorii platynowej, a World War Z, Metro: Exodus, Control, The Outer Worlds oraz Satisfactory w złotej.

Skomplikowana jest sprawa wyników Red Dead Redemption 2. Według szacunków PlayTracker wersja pecetowa rozeszła się w 4 mln egzemplarzy, z czego 400 tys. przypadło na Steam, chociaż warto zauważyć, że płatna wersja SteamSpy twierdzi, że na platformie firmy Valve produkcja znalazła już 1,2 mln egzemplarzy. Z kolei firma SuperData podała, że w pierwszym miesiącu w Epic Games Store zakupiono 408 tys. sztuk RDR 2. W przypadku tego tytułu trudno więc o wiarygodne dane, ale najprawdopodobniej największa grupa nabywców edycji PC kupiła Red Dead Redemption 2 bezpośrednio przez Rockstar Games Launcher.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Borderlands 3
  2. Kompendium wiedzy o Borderlands 3
  3. Poradnik do Borderlands 3
  4. Recenzja gry Borderlands 3 - w kosmosie bez zmian