Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2020, 08:31

autor: Aquma

Monster Hunter World - Iceborne sprzedało się w 4 milionach kopii

Firma Capcom przekazała, że dodatek Iceborne do gry RPG akcji Monster Hunter: World sprzedał się w czterech milionach egzemplarzy. Wynik udało się osiągnąć m.in. dzięki premierze rozszerzenia na Steamie, do której doszło w zeszłym tygodniu.

Iceborne radzi sobie świetnie na rynku. - Monster Hunter World - Iceborne sprzedało się w 4 milionach kopii - wiadomość - 2020-01-16
Iceborne radzi sobie świetnie na rynku.

Firma Capcom poinformowała, że Monster Hunter: World - Iceborne - duży dodatek do gry RPG akcji Monster Hunter: World - sprzedał się na całym świecie w przeszło 4 milionach kopii. Wynik obejmuje zarówno dystrybucję fizyczną, jak i cyfrową. Udało się go osiągnąć m.in. dzięki niedawnej premierze rozszerzenia na Steamie (na konsolach Iceborne zadebiutował we wrześniu zeszłego roku, przy czym wersja na Xboksa One została wydana tylko w USA i Europie).

Bardzo dobry wynik osiągnęła również podstawowa wersja gry, która od dnia premiery (26 stycznia 2018 roku na konsolach i 9 sierpnia 2018 r. na PC) trafiła już do przeszło 15 milionów klientów, co czyni z niej największy sukces Capcomu w historii. Wszystkie tytuły z tej serii sprzedały się łącznie w 61 milionach kopii (to drugi wynik w katalogu tego wydawcy, za serią Resident Evil). Japoński koncern jest zadowolony z tych rezultatów i w przyszłości planuje jeszcze zwiększyć zainteresowanie graczy marką - m.in. poprzez pierwszą kinową adaptację Monster Huntera oraz organizowanie takich wydarzeń, jak Monster Hunter: World - Iceborne XR Walk, które stanowiło szansę na doświadczenie uniwersum omawianej produkcji w wirtualnej rzeczywistości.

Warto zaznaczyć, że wydawca w oświadczeniu posługuje się frazą shipped, czyli mówi o egzemplarzach gry wysłanych do sklepów. Jednocześnie informuje, że w skład tej liczby wchodzą zarówno wydania pudełkowe, jak i klucze z dystrybucji cyfrowej. Innymi słowy w rozumieniu Capcomu podane 4 mln zawierają faktyczne klucze zakupione przez klientów końcowych, jak i pudełka z grą, jakie zamówiły sklepy. W przypadku tych drugich, nie wiemy jednak, jaki procent został zakupiony przez klientów.

Monster Hunter: World to gra RPG akcji, w której wcielamy się w łowcę polującego na gigantyczne potwory. Produkcja jest najnowszą odsłoną serii, której korzenie sięgają 2004 roku (ale dotychczas nie była ona zbyt popularna na Zachodzie). Z kolei Iceborne to duże rozszerzenie oferujące zupełnie nowy wątek fabularny, którego akcja rozgrywa się po zakończeniu MH:W. Otrzymujemy też wielką lokację do eksplorowania oraz szereg nowych potworów i broni.

  1. Monster Hunter: World - Iceborne - strona oficjalna
  2. Recenzja gry Monster Hunter: World – udane łowy
  3. Recenzja gry Monster Hunter: World na PC – RPG, jakiego na pecetach jeszcze nie było
  4. Monster Hunter: World - poradnik