Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2019, 18:29

autor: Froozyy

Watch Dogs: Legion i Rainbow Six Quarantine na PS5 i Xbox Scarlett

Dyrektor generalny Ubisoftu poinformował wczoraj, że produkcje, które zostały ostatnio przeniesione na następny rok finansowy, ukażą się zarówno na obecnej generacji konsol, jak i na następnej. Mowa tutaj o tytułach AAA - Watch Dogs: Legion, Gods & Monsters, Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine oraz dwóch jeszcze niezapowiedzianych.

Watch Dogs: Legion ukaże się na konsolach obecnej i następnej generacji. - Watch Dogs: Legion i Rainbow Six Quarantine na PS5 i Xbox Scarlett - wiadomość - 2019-10-31
Watch Dogs: Legion ukaże się na konsolach obecnej i następnej generacji.

W zeszłym tygodniu Ubisoft poinformował o przesunięciu premier nadchodzących dużych produkcji (Watch Dogs: Legion, Gods & Monsters, Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine oraz dwóch jeszcze niezapowiedzianych tytułów). Z powodu słabej sprzedaży Tom Clancy’s The Division 2 oraz Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint oraz obniżeniu rocznych celów finansowych przeniesiono je na kolejny rok fiskalny (od kwietnia 2020 roku do końca marca 2021 roku). Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, czy produkcje te trafią na obecną generację konsol, czy być może pojawią się dopiero na PlayStation 5 i Xboksie Scarlett.

Jednak jak podaje portal Game Informer, podczas wczorajszej telekonferencji dyrektor generalny Ubisoftu - Yves Guillemot – zdradził, że planowane tytuły pojawią się na urządzeniach obu generacji (również te jeszcze niezapowiedziane).

Pięć tytułów, tak, będą one dostępne na tej i następnej generacji oraz w pełni skorzystają ze wszystkich nowoczesnych funkcji, które pojawią się wraz z nowymi urządzeniami; będą one niezwykle interesujące dla graczy.

Obie konsole, zarówno od Sony jak i od Microsoftu, mają pojawić się na sklepowych półkach w okresie świąt Bożego Narodzenia 2020 roku. Całkiem możliwe, że jedna z przesuniętych produkcji Ubisoftu ukaże się w podobnym czasie i jednocześnie będzie tytułem startowym na PlayStation 5 lub Xboksie Scarlett. Na konkretne informacje będziemy musieli jeszcze jednak poczkać. Najpierw francuska firma musi rozliczyć się ze słabego roku, aby w przyszłym móc zaserwować graczom solidne produkcje.