Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2010, 10:04

autor: Taven

Nowy Assassin's Creed już w 2011 roku?

Ubisoft nie spoczywa na laurach – nie jest tajemnicą, że trwają prace nad kontynuacją serii Assassin's Creed, prawdopodobnie już regularną trzecią jej częścią. Czyżby miało to nastąpić szybciej niż przewidywano i w nową odsłonę cyklu zagramy już w 2011 roku?

Wszyscy fani serii Assassin’s Creed odliczają już właściwie godziny do europejskiej premiery najnowszej, niecierpliwie wyczekiwanej odsłony cyklu zatytułowanej Brotherhood, podczas gdy Ubisoft nie spoczywa na laurach – nie jest tajemnicą, że trwają prace nad kontynuacją serii, prawdopodobnie już regularną trzecią jej częścią. Czyżby ich ukończenie miało nastąpić szybciej niż przewidywano i w nowe Assassin’s Creed zagramy już w 2011 roku?

Takie spekulacje pojawiły się po tym, jak CEO Ubisoftu, Yves Guillemot, ujawnił w informacji dla inwestorów firmy, że powinni spodziewać się nowej gry spod szyldu cyklu opowiadającego o przygodach Altaira i Ezio już przyszłym roku. Nie ujawnił on niestety nic więcej na ten temat. „Wokół Assassin’s Creed będzie się coś działo – tyle mogę powiedzieć ” – odpowiedział na pytanie o szczegóły dotyczące tych planów.

Co ciekawe informacja ta wydaje się przeczyć ostatnim deklaracjom Ubisoft Montreal, studia odpowiedzialnego za produkcję cyklu, że potrzebuje ono co najmniej roku przerwy i raczej nie ma szans na nowe Assassin’s Creed w 2011 roku. Z drugiej strony Jean-Francois Boivin, jeden z producentów serii, w wywiadzie dla Computer and Video Games z zeszłego miesiąca zaznaczył, że obecnie jest to najważniejsza dla Ubisoftu marka i, oczywiście zasłaniając się tym, że nie może póki co rozmawiać o konkretach, firma zrobi wszystko, by podtrzymywać entuzjazm fanów z nią związany. „[..] w kolejnych miesiącach mogą mieć miejsce pewne niespodzianki i nieoczekiwane zapowiedzi ” – twierdził.

Nowy Assassin's Creed już w 2011 roku? - ilustracja #1

Kolejnym ciekawym aspektem tej sprawy jest rozczarowanie francuskiego giganta finansowymi wynikami jego kilku ostatnich tytułów, takich jak R.U.S.E., Shaun White Skateboarding czy Tom Clancy’s H.A.W.X. 2. Źródłem tych informacji również jest Yves Guillemot. Czyżby decyzja o jak najszybszym wypuszczeniu kolejnego Assassin’s Creed miała być spowodowana chęcią nadrobienia tych strat?

Oczywiście – jak to zazwyczaj bywa w takich sytuacjach – pozostaje nam jedynie spekulować i czekać na kolejne przecieki. Na razie fani serii nie mają na co narzekać – 19 listopada będzie mieć swoją premierę na Xboksa 360 i PlayStation 3 wyczekiwany przez nich Assassin’s Creed: Brotherhood. Gra pojawi się w naszym kraju w wersji z polskimi napisami w cenie 229,90 złotych, a jej dystrybucją zajmie się polski oddział Ubisoftu.

Specjalnie dla największych fanów firma szykuje także wielką imprezę w warszawskim Empiku Junior na ulicy Marszałkowskiej – w nocy z 17 na 18 listopada będzie możliwe tam nie tylko zakupienie gry o trzydzieści złotych taniej, ale także zapoznanie się z wieloma innymi atrakcjami – między innymi możliwe będzie zakupienie trudno dostępnej edycji kolekcjonerskiej i wzięcie udziału w konkursie cosplayowym.