Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2007, 12:21

autor: Misiek

Nowe szczegóły na temat Rock Band

Dwa dni temu informowaliśmy Was o cenach zestawów gry Rock Band. Dzisiaj serwis Thebbps.com opublikował wywiad z reprezentantem Harmonix do spraw public relations. Dowiedzieliśmy się z niego kilku interesujących faktów.

Dwa dni temu informowaliśmy Was o cenach zestawów gry Rock Band. Dzisiaj serwis Thebbps.com opublikował wywiad z reprezentantem Harmonix do spraw public relations. Dowiedzieliśmy się z niego kilku interesujących faktów.

Po pierwsze, potwierdzono to, o czym donosiliśmy Wam wcześniej – w listopadzie będzie można dostać jedynie pełne pakiety (perkusja + gitara + mikrofon + gra). Jeśli ktoś będzie chciał kupić kontrolery oddzielnie, będzie musiał poczekać do początku 2008 roku. Potwierdzają się więc informacje sieci handlowej Gamestop, która zapowiedziała te akcesoria (sprzedawane oddzielnie) na 4 lutego.

Nowe szczegóły na temat Rock Band  - ilustracja #1

Po drugie, ogłoszono, iż Rock Band w wersji na PlayStation 2 będzie całkowicie pozbawiony online’owych funkcji. O ile brak możliwości ściągania dodatków był oczywisty, tak braku multiplayera poprzez sieć nie spodziewaliśmy się. „Rock Band jest tworzony jako tytuł nowej generacji. Nowe konsole dają nam możliwość późniejszego udostępniania dodatków oraz zapewnienia online’owego trybu wieloosobowego. PS2 po prostu nie jest do tego stworzona.” Reprezentant Harmonix dodał jednak, że wersja na PlayStation 2 wygląda świetnie i gra się na niej równie dobrze, co na next-genach.

Nowe szczegóły na temat Rock Band  - ilustracja #2

Po trzecie wreszcie, rozmawiano również o późniejszych dodatkach do ściągnięcia. Nowe utwory będą oczywiście udostępniane z czasem na Xbox Live oraz PlayStation Network i na obydwu platformach mają zostać podobnie wycenione. Harmonix nie chce jeszcze zdradzić ile dokładnie przyjdzie nam zapłacić za ewentualne dodatki, ale podkreśla, że „z Rock Band jest więcej roboty niż z Guitar Hero. Pamiętajcie, że tam wystarczy zrobić ścieżki dla jednego instrumentu (gitara), natomiast w naszym nowym tytule dochodzi jeszcze druga gitara, mikrofon oraz perkusja. Na pewno damy jednak graczom wybór. Będą mogli kupić cały dodatkowy album albo wybrane z niego piosenki.” Twórcy obiecują, że po premierze gry nowe utwory będą udostępniane nawet co tydzień, by podtrzymać zainteresowanie w gorącym okresie przedświątecznym. Ile natomiast znajdziemy kawałków w pełnej wersji sprzedawanej w sklepie? Dokładnej liczby nie poznaliśmy, ale ma to być ok. 40-50 (w co nie wliczone są bonusowe utwory do odkrycia).

Przypomnijmy, że Rock Band ma się ukazać w USA na Xboxa 360 i PS3 23 listopada, natomiast na PS2 17 grudnia. Stary Kontynent na swoje odpowiedniki będzie niestety musiał poczekać do początku przyszłego roku.

Nowe szczegóły na temat Rock Band  - ilustracja #3
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Rock Band

Rock Band