Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2012, 11:22

autor: luckie

Nowe szczegóły dotyczące Lightning Returns: Final Fantasy XIII

Kilka świeżych informacji o Lightning Returns: Final Fantasy XIII pojawiło się na łamach japońskiego tygodnika branżowego. Działania gracza będą miały duży wpływ na świat gry. Zmieni się też system walki, w której większy nacisk zostanie położony na akcję.

Nowe szczegóły dotyczące Lightning Returns: Final Fantasy XIII - ilustracja #1
Lightning - bohaterka Final Fantasy XIII

Niedawno pisaliśmy o kolejnej odsłonie niekończącej się opowieści z cyklu japońskich RPG-ów studia Square Enix Final Fantasy. Lightning Returns: Final Fantasy XIII zamyka historię różowowłosej Lightning rozpoczętą w Final Fantasy XIII i kontynuowaną w Final Fantasy XIII-2. Famitsu, japoński magazyn o grach wideo, ujawnił niedawno kilka nowych szczegółów dotyczących tego tytułu.

Gra jest jeszcze na wczesnym etapie prac – ukończono około 30% produkcji. Będzie to ostatnia część serii poświęcona bohaterce Lightning. W Lightning Returns: Final Fantasy XIII zobaczymy tylko jedno, szczęśliwe zakończenie.

Rozgrywka w Lightning Returns: Final Fantasy XIII opierać się ma na interakcji ze światem. Gracze będą musieli swoje działania uzależniać od tego, jaki wpływ wywrą one na otoczenie. Będzie to związane z upływem czasu – pomyślne ukończenie gry wymagać ma odpowiedniego balansowania między akcjami cofającymi wskazówki zegara odmierzającego czas pozostały do końca świata (takie jak zabijanie potworów i rozwiązywanie zagadek), a takimi, które przesuną je do przodu (używanie magii i zdolności specjalnych). Zegar da nam na początku 13 dni w świecie gry, a każdy z nich trwać ma dwie godziny rzeczywistego czasu. To, jakie działania zaszkodzą światu, nie zawsze będzie oczywiste. Czasem może się okazać, że pomagając komuś, przybliżymy zagładę.

Nowe szczegóły dotyczące Lightning Returns: Final Fantasy XIII - ilustracja #2
Rysunek koncepcyjny z Lightning Returns: Final Fantasy XIII

W wyniku wydarzeń z Final Fantasy XIII-2 ludzie nie ulegają starzeniu, zatem możliwe, że spotkamy znajomych z poprzedniej części. Świat gry składa się z czterech kontynentów. Dwa z nich posiadają naturalną faunę i florę, a powierznia pozostałych pokryta jest przez wielkie metropolie.

Lightning walczy sama, co pozwoli skupić się na starciach w większym stopniu, niż gdy musieliśmy kontrolować towarzyszy. Walka zbliżona ma być do tego, co znamy z gier akcji, aczkolwiek wystąpią pewne elementy rozgrywki turowej. Jednorazowe ukończenie gry nie zajmie zbyt dużo czasu. Zamiast tego twórcy chcą, aby gracze przechodzili ją wielokrotnie, za każdym razem odkrywając coś nowego.

Lightning Returns: Final Fantasy XIII pojawi się w 2013 roku na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.