Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2012, 11:17

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Temat Red Dead Redemption na PC nie umiera – kolejna plotka rozbudza nadzieje

Na stronie usługi Social Club studia Rockstar Games pojawiła się informacja sugerująca, że podczas nadchodzącej imprezy multiplayer w grze Red Dead Redemption zostanie zaanonsowana wersja na PC. Po kilku godzinach dane na witrynie zostały zmienione.

Na stronie wydarzeń wieloosobowych w usłudze Social Club studia Rockstar Games obok zapowiedzi imprezy zaplanowanej na 13 września, związanej z grą Red Dead Redemption, pojawiło się logo platformy Games for Windows Live. Niektórzy upatrywali w tym nadchodzącej zapowiedzi tytułu w wersji na pecety. Jednak po kilku godzinach nadzieje fanów zostały po raz kolejny ostudzone wraz z aktualizacją strony.

John Marston raczej nigdy nie pojawi się na pecetach

Wiadomość o pecetowej wersji przygód Johna Marstona możemy więc włożyć między bajki, ale świadczy ona o niemalejącym zainteresowaniu tytułem. Pecetowcy od dawna marzą o ukazaniu się Red Dead Redemption na ich platformę. Studio Rockstar Games wykluczyło jednak taką możliwość przy wielu okazjach – po raz pierwszy w czerwcu 2010 roku, a ostatnio w październiku.

Strona Social Club przed aktualizacją...

Osadzona w klimatach Dzikiego Zachodu gra akcji studia Rockstar Games ukazała się w maju 2010 roku w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, zbierając wysokie noty i stając się wielkim przebojem. Mówiono nawet o filmowej adaptacji z udziałem Brada Pitta. W lutym 2012 roku wydawca tytułu, firma Take-Two Interactive, pochwalił się, że sprzedano ponad 13 mln egzemplarzy Red Dead Redemption.

...i po aktualizacji