Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2011, 12:11

autor: Hed

Nowe informacje o grze MechWarrior już niedługo

Twórcy ze studia Piranha Games przekazali, że nowe informacje o grze MechWarrior poznamy już niedługo. Produkcja ma być wielkim powrotem znanej serii sprzed lat, która opowiada o pilotach wielkich maszyn bojowych.

Studio Piranha Games zapowiedziało, że wkrótce poznamy szczegóły oczekiwanego powrotu serii MechWarrior, opowiadającej o zmaganiach pilotów olbrzymich maszyn. Producent zamierza stworzyć nową grę osadzoną w uniwersum BattleTech, przy której pomoże współtwórca marki Jordan Weisman z firmy Smith & Tinker. Czego mogą spodziewać się miłośnicy mechów?

Nowa produkcja będzie nazywała się po prostu MechWarrior i zabierze graczy na planetę Deshler w roku 3015. Wcielimy się w niej w Adriana Khola, dobrze urodzonego imprezowicza, który zaniedbuje swoje treningi i studia. Świat młodzieńca zmieni się diametralnie, gdy frakcja House Kurita rozpocznie inwazję na Deshler i zabije całą jego rodzinę.

W grze przeniesiemy się na miejskie pola bitew, które podobno będą wyjątkowo dynamiczne (nie zabraknie systemu destrukcji otoczenia). Do dyspozycji graczy oddane zostaną klasyczne i nowe mechy z uniwersum BattleTech. Podczas zabawy rozwiniemy też postać. Twórcy planują opracować kilka trybów rozgrywki: kampanię solową (z opcją kooperacji) oraz multiplayer.

Więcej informacji o ciekawie zapowiadającej się produkcji poznamy w październiku. MechWarrior ma zostać wydany na komputerach osobistych oraz konsoli Xbox 360.

  1. Oficjalna strona projektu